Сурогатна мати – відповідально і благородно!

surroganoe-materinstvo

Сурогатне материнство має багаторічну історію. На початку свого існування його практика полягала в використанні в якості сурогатної мами кого-небудь з родичів або прислугі. Зачаття вироблялося природним шляхом, і на світ з’являвся спадкоємець, який був генетично рідною дитиною тільки для батька. Сурогатна мати в рахунок не приймалася.

В наші дні використовується гестаційне сурогатне материнство. Сурогатна мама – жінка, якій підсаджується вже культивований ембріон для виношування. Це здійснюється в рамках ЕКО протоколу, докладніше про який можна прочитати за посиланням.

Відповідальність сурогатної матері

Відповідальність, яку бере на себе сурмама, дуже велика. Тому до такого кроку необхідно підходити з усією серйозністю та розумінням процесу. Оскільки сурогатною матір’ю може стати жінка, у якої вже є як мінімум одна дитина, вона буде готова до виношування дитини і змін в організмі.

Носячи в собі чуже дитя, сурогатна мама повинна також ретельно дбати про своє здоров’я, як ніби це її власна дитина. Вона не повинна піддавати його життя ризику.

Жінка, яка готується стати сурогатною матір’ю повинна усвідомлювати, що після народження дитини, їй доведеться віддати її генетичним батькам. Бувають також випадки, коли батьки відмовляються від народженої дитини. Тоді вона буде приймати рішення про долю малюка. Практика показує, що в таких ситуаціях дитини залишають в сім’ї сурогатної матері.

otvetstvennost-sur-mamy

Договір на сурогатне материнство

Щоб уникнути різних непередбачених ситуацій, у програмі сурогатного материнства передбачається підписання договору, який закріплює права трьох сторін, включаючи майбутню дитину.

Договором не тільки регулюються питання винагороди та відповідальності сурматері і батьків, але передбачаються можливі дії при виникненні спірних питань. Підписання договору необхідно з точки зору безпеки всіх сторін, оскільки мова йде про життя і здоров’я дитини, яка повинна з’явитися на світ, а також про здоров’я сурогатної мами.

dogovor-na-surrogat-materinstvo

Де знайти сурмаму?

Пошук сурогатної матері має бути якісним процесом. Деякі пари залучають друзів або родичів. Інші звертаються в агентства сурогатного материнства, клініки ЕКО.

Другий спосіб більш виправдовує себе, ніж перший. Адже програма сурогатного материнства в більшості випадків не надається розголосу з боку батьків дитини. А у випадку договірних відносин зі сторонньою сурмамой, існує більша ймовірність того, що все буде здійснюватися в рамках договору і залишиться потай.