Любов або залежність

71281_original

Багато жінок скаржаться, що роблять для свого чоловіка все, що можна, догоджають йому у всіх дрібницях від смачної їжі до випрасуваних сорочок і порядку в будинку, ніколи не сваряться з ним, після декількох років щасливого шлюбу шоковані звісткою про зраду. Насправді такі відносини говорять про те, що один з партнерів емоційно дуже залежить від іншого, повністю підпорядковує своє життя його інтересам, бажанням і настроям, жертвує своїми інтересами, прагненнями і потребами, для такої людини життя без коханої втрачає фарби.

У перший час партнера може притягувати таке схиляння, а можливо на початковому етапі відносин він і сам прагнув саме до того, щоб інший поступався йому у всьому, йшов на жертви. Однак це призводить до того, що підпорядкована сторона позбавляється своїх індивідуальних рис, тобто того, що і привернуло до нього на стадії зародження відносин. А далі події розвиваються так, що ті риси що здавалися раніше позитивними починають відштовхувати, хоча один все сильніше прив’язується до іншого, той з часом перестає приймати його увагу і намагається дистанціюватися, тому що втомився від такої підвищеної уваги. З часом турбота все сильніше стомлює, підвищена увага здається спробою проконтролювати, а повна згода дратує. Партнеру стає нудно весь час проводити з іншим, і він прагне до іншої компанії.

Хтось звинувачує себе в тому, що відносини остигають, хтось партнера, але до справжніх причин доходять рідко, а найчастіше охолодження раніше бурхливих відносин відбувається із-за відсутності необхідної людям дистанції. Звичайно, певна частка залежності у відносинах завжди є, адже ми реагуємо на емоційний стан партнера, підлаштовуємося під його спосіб життя і звички. Але зрілі відносини відрізняються наявністю особистого простору, який дає можливість кожному задовольняти свої потреби, досягати мети і розвиватися. На противагу цьому, в незрілих відносинах простору для розвитку не залишається, люди зосереджують думки, почуття і вчинки на іншій людині. Так їх життя стає чужим життям, а власні потреби не відрізняються від потреб коханої людини. Все це відбувається для утримання коханого. Такі люди кажуть, що не відчувають себе живими без любові, не усвідомлюють себе повноцінним без партнера, вважають, що із життя пропаде сенс і вони помруть, втративши коханого, не відчувають впевненості на самоті.

Партнер, який потрапив у залежність, вимагає все більшої уваги, способи її отримати можуть межувати з керуванням та маніпулюванням. Подібні відносини займають все більше місце у житті, а це призводить до витіснення інших складових життя, внаслідок цього втрачається індивідуальність, а потім розпадаються відносини, причому люди щиро вважають, що їх використовували і їх самих не в чому звинуватити.

Правда в тому, що жодна людина не може зробити іншого щасливим, а зрілій і самостійній людині не потрібно щось комусь доводити, адже вона задоволена собою, такою, яка є. Людина ж, що потрапила у залежність від іншого, не цінує себе, а це призводить до адекватного сприйняття і поваги унікальності та індивідуальності коханої людини.

Щоб побудувати здорові відносини, потрібен аналіз близькості людини, впливу його на вас і від тієї відповідальності, яку ви на себе берете. Тільки взаємна повага і свобода можуть стати основою для таких відносин. Психологи визначають твердження, які характерні для здорових стосунків, так, якщо у вас здорові стосунки, ви можете сказати, що можете бути самі собою, ваш партнер може бути самим собою, ви разом можете бути самими собою, ви можете духовно і особистісно зростати, ваш партнер може рости, ви разом можете рости.

Сім’я неможлива без творчого творення кожного з її членів, для її благополуччя необхідно постійно вдосконалювати себе фізично, емоційно, духовно та інтелектуально. Без виконання цих умов відносини розвиватися не будуть і можуть перерости в залежність при зупинці розвитку та особистого зростання одного з подружжя.