Миритися або не сваритися?

2-man-love

Не велика таємниця в тому, що навіть люблячі і щасливі пари зрідка сваряться. Як вважають психологи – сварки, в розумних межах, служать свого роду емоційною розрядкою для сімейних пар і, як не дивно, можуть піти їм на користь. Але це твердження можна вважати обґрунтованим у тих випадках, коли після сплеску емоцій настає спокій і в хаті знову запанував мир.

Маленькі хитрощі для примирення.

Як відомо, повинну голову меч не січе, тому самий простий і дієвий спосіб примирення – підійти і з самим лагідним видом сказати: «Вибач, будь ласка!». Але він же і самий складний, тому що саме ці слова завжди стають грудкою в горлі і ніяк не хочуть вимовлятися. У цьому випадку вам на допомогу можуть прийти технології нашого XXI століття. Приміром, вибачення коханому можна надіслати у вигляді SMS повідомлення або листа на адресу його електронної пошти або сторінку в соцмережах. І тут не обов’язково обмежуватися простим «Прости»! В залежності від характеру вашого ненаглядного, можна знайти зворушливі вірші або послати йому, відповідну нагоди і настрою, листівку. Головне, щоб ваш вчинок викликав у нього теплі почуття і підштовхнув його до наступного кроку. А це вже, погодьтеся, чималий крок на шляху до миру.

Не менш дієвий спосіб зробити перший крок на шляху примирення з коханою людиною – радіо. Якщо його увімкнено на улюбленої хвилі, сміливо телефонуйте на радіостанцію. Попросіть включити для нього дорогу вам обом мелодію зі словами вашого щирого каяття. Ви б проти такого встояли?

Незалежно від того, чи мав дію перший крок чи ні, приступайте до другого. Засіб, у всі часи безвідмовно діє на чоловіка – вечеря при свічках. Про вишуканість страв говорити, напевно, не варто (шлях до серця чоловіка… Ну ви пам’ятаєте). Але для створення дійсно романтичної атмосфери їжі і свічок недостатньо: надягніть сукню, в якій ви йому найбільше подобаєтеся, повторіть на голові зачіску, яка була у вас в якийсь знаменний для вас обох день, кокетуйте, як ви вмієте, а йому подобається, і постарайтеся не зіпсувати все тривіальним: «Ну що – світ?»

А взагалі самий простий та оригінальний спосіб помиритися – не сваритися! У разі його застосування ви забудете про шляхи до примирення, як страшний сон.

Наведемо кілька прийомів, які можуть виявитися корисними.

Наприклад, можна домовитися з чоловіком про який-небудь кодове слово. Якщо обмін думками потихеньку перейшов в суперечку і прагне до рівня скандалу, кожен з вас може вимовити кодове слово, після чого ви обидва зобов’язані замовкнути й розійтися по різних кімнатах, поки не вляжуться пристрасті.

Можна домовитися про обмеження часу на сварки. Суть договору полягає в тому, що незалежно від напруження пристрастей, сварка повинна бути закінчена/зупинена до призначеного вами обома часу. Без мирної розмови і перемир’я зі своїм коханим чоловіком – не йдіть спати.

Є ще один, більш дієвий спосіб запобігання сварок з подальшим пошуком шляхів до примирення. У сімейному колі призначте один день на тиждень, найкраще це вечір п’ятниці (робочий тиждень закінчилася, попереду вихідні), коли ви з чоловіком спокійно і обґрунтовано можете пред’явити один одному всі претензії, які накопичилися за тиждень. Це дозволить вам не збирати образи до точки «вибуху», а оперативно і безболісно знаходити компроміс з усіх спірних питань.

І будьте мудрішими і терпиміше. Перефразовуючи давніх можна сказати: якщо в сімейній суперечці ви відчуваєте, що дратуєтеся – негайно замовкніть! Бо ви можете виграти суперечку, але втратити чоловіка; а хто хоче мати чоловіка без недоліків, ризикує залишитися зовсім без чоловіка.