Подруги

Подруги

Хлопці приходять та йдуть, а гарні подруги, — якщо тобі, звичайно, пощастило, — залишаються назавжди. Не можливо применшити важливість подруг. У тебе може бути лише одна вірна подруга або багато — це не має ніякого значення до тих пір, доки ти не усвідомиш, наскільки це важливо. Ти можеш змиритися майже з будь-чим, окрім відсутності подруг. Вони гарантовано будуть там, де ти почуватимешся нещасною, з розбитим серцем або у депресії. Подруги також будуть разом з тобою у гарні часи, щоб розділити твоє щастя.

Дружба подібна до усіх інших стосунків, отже дозволь собі сприймати її як щось само собою зрозуміле. Ти маєш розбудовувати ці стосунки; навіть якщо вони дратуватимуть тебе, навчися бути терплячою й не тікати від них. У довготривалих стосунках прийдеться пережити як гарні, так і погані часи.

Що стосується найкращих подруг, дійсно, це чудово, коли вони у тебе є, але це не є відповіддю на всі запитання. Насправді краще мати кілька різних подруг, з якими ти могла б поділяти різні інтереси, ніж лише одну подругу. У будь-якому випадку покладання лише на одну людину може зробити тебе беззахисною. Передусім, якщо інші бачитимуть тебе та твою подругу завжди удвох, вони не захочуть товаришувати з тобою. Але поміркуй про те, що станеться, якщо твоя подруга переїде до іншого міста або ви посваритеся: ти залишишся сама, взагалі без подруг.

Здобувати друзів одночасно найпростіша та найскладніша річ. Ти можеш потоваришувати з кимось будь-де, не лише у школі або на вечірці. У мене була гарна подруга, з якою ми зустрілися в автобусі в Італії, з іншою я зустрілася завдяки своєму колишньому хлопцю, а ще з однією я познайомилася, коли здавала тест на права. Отже, ти бачиш, що кожного разу, коли ти знайомишся з новою людиною, у тебе з’являється шанс потоваришувати з нею. Треба лише частіше посміхатися та поводитися привітно.

Звичайно, будуть часи, коли ти та твої друзі посваритеся або взагалі більше не будете товаришувати, але це цілком природній та нормальний процес.

Усі стосунки змінюються, незважаючи на те, яких зусиль ти докладаєш для того, щоб зберегти їх незмінними. Якщо ви знаєте одна одну з дитинства, у вас є більше шансів бути подругами. Однак навіть за умови, що люди, зростаючи, втрачають багато спільного зі своїми друзями дитинства, це зовсім не означає, що вони не можуть залишатися близькими. У мене є одна дуже гарна подружка з дитинства, з якою я все ще інколи зустрічаюся, навіть незважаючи на те, що наші дороги давно розійшлися. Я все ще ціную її дружбу, тому що ми стільки разом пережили. Але якщо ти дійсно розірвала стосунки з подругою, то, напевно, розумієш, що це так само боляче, як розірвати стосунки з коханим. Будь- яка втрата варта, щоб за нею сумували та щоб її пережили. Ти, можливо, потребуватимеш часу для того, щоб трохи охолонути від гніву, але мораль тут така: не можна розраховувати на людей, які завдали тобі болю. Якщо хтось більше не хоче товаришувати з тобою з будь-якої причини (а інколи тут взагалі не буває причини), тоді сприйми це як втрату для цієї людини, а не для тебе та намагайся проводити більше часу з друзями, яким ти дійсно подобаєшся та які по-справжньому тебе люблять.

Звичайно, важко, коли твоя подруга змінює місце проживання Але намагайтеся тримати зв’язок та залишайтеся подругами, незважаючи на відстань між вами. Очевидними способами зв яз- ку є листи, смішні листівки та телефонні дзвінки час від часу. Інколи у метушні щоденного життя буває важко згадати про людей, які фізично не знаходяться поруч. Отже тому для такого спілкування важливо докладати зусиль.

Пам’ятай, що подруги залишаються з тобою не лише у р часи, але й у погані. Вони допоможуть тобі, коли ти засмучена, коли «тебе родинні проблеми, коли ти розриваєш стосунки з хлопцем або коли тобі необхідно трохи підтримки. Так саме ти повинна піклуватися про своїх подруг, врешті-решт це і є дружба.

 «Я не можу ні з ким подружитися»

Подружитися З КИМОСЬ ДОСИТЬ важко, особливо якщо ти сором язлива. Іноді здається, що всі інші насолоджуються життям, а ти залишаєшся осторонь. Але якщо ти хочеш з кимось подружитися, сидіння на самоті та бездіяльність не дадуть жодних результатів. Якщо ти бажаєш мати подруг, але у тебе мало що виходить, — не здавайся! € способи змінити таку ситуацію.

Перша та найголовніша річ: з’ясуй для себе, з ким ти хочеш дружити. Важливо знайти таку людину, яка поділяє з тобою однакові інтереси, тому що важливо збудувати такі дружні стосунки, що зможуть стати чимось більшим, аніж зв’язки у школі. Якщо у тебе з кандидаткою у подруги є якісь спільні інтереси, ви можете разом вступити до якогось позашкільного гуртка або разом займатися якимось видом спорту. Таким чином, ти обов’язково знайдеш когось, із ким тебе єднатимуть спільні захоплення.

Якщо у тебе немає якихось певних захоплень, існують інші способи зав’язати дружбу. Зроби перший крок назустріч іншій людині — це завжди спрацьовує. Якщо ти дуже сором’язлива, навчися задавати питання у розмові з іншою людиною. Більшості людей подобається, коли їх запитують про них самих, тому що це показує зацікавленість ними. Почни розмову з привітання та назви своє ім’я, а потім спитай щось. Але пам’ятай: необхідно дійсно слухати, про що тобі говорять. Немає нічого гарного в тому, що ти спочатку допитуєш когось як ненормальна, а потім виявляється, що ти взагалі нічого не слухала! Головною метою розпитування є з’ясування спільних інтересів та подальша опора на цю інформацію у спілкуванні. Ще одна порада: бери ініціативу в свої руки, коли домовляєшся зі своїм новим знайомим або знайомою про нову зустріч. Якщо Люсі згадала, що хотіла 6 піти у кіно, запропонуй разом піти у кіно в суботу, або якщо Гелен подобається розглядати вітрини, запропонуй робити це разом. Якщо дати людині шанс подружитися з тобою, вона також зробить крок тобі назустріч.

Також важливо навчитися робити компліменти (але не починати підлабузничати!) та вміти їх сприймати. Нікому не сподобається людина, яка не подобається сама собі.

Пам’ятай, дружба — це дуже корисна навичка, яку можна здобути, отже ніколи не здавайся.

Якщо у тебе є подруга, яка робить щось потенційно небезпечне для свого здоров’я та більше не може себе контролювати, у тебе є вибір: не зважати на це, маючи надію, що вона сама все подолає, або прийти їй на допомогу. Дружити — це не означає, що ти завжди повинна робити тільки те, що бажає твоя подруга. Якщо вона в біді, ти маєш (!) розказати про це комусь до того, як станеться щось жахливе. Уяви собі, як би ти почувалася, якби твоя подруга зазнала травми тільки через те, що ти занадто боялася розповісти комусь про її проблеми. Якщо твоя подруга не збирається сама шукати допомогу, ти повинна зробити це за неї. Буду чесною: вона тобі за це не подякує, але, зрештою, гра варта свічок. Для того щоб отримати більше інформації про допомогу наркоманам, звернися до соціальної служби або зателефонуй до служби довіри.

«Вона ненавидить мого хлопця!»

КОЛИ у однієї з двох близьких подруг з’являється новий хлопець — це завжди досить важко. В якусь мить дружба стає чимось другорядним, а одна з подруг почувається використаною та знехтуваною. Так само й хлопець може почуватися відстороненим. Якщо тобі здається, що твоя подруга не має причин заздрити тобі, поговори з нею та спитай її, чому вона так поводиться. Запевни її, що твої стосунки з хлопцем не змінять вашої дружби. Якщо ти почуваєшся трохи винною перед нею, чесно зізнайся їй в цьому. Зрештою, твоя найкраща подруга та твій хлопець обоє люблять тебе, отже вам усім слід залишатися друзями.

Втрата подруги

«Моя подруга кинула мене заради свого хлопця…»

Невже ТИ в цьому винна? Чи ти відносишся до тих дівчат, які кидають своїх подруг наступної миті після того, як в поле їх зору

потрапляє хлопець? Якщо ти належиш до таких дівчат нехай тобі буде соромно! Друзі не є тимчасовим засобом заповнити час, коли ти самотня. Якщо ти дійсно так думаєш, то одного дня залишишся взагалі без друзів. Якщо ти не знаєш, як правильно ставитися до подруги, завжди поводься з нею так, як би ти хотіла, щоб вона поводилася з тобою.

З іншого боку, якщо твоя подруга завжди забуває про тебе, коли у неї хтось з’являється, можливо, прийшов час покінчити з цим. Дай їй зрозуміти, що ти за неї щаслива, але ти більше не будеш для неї чимось тимчасовим. Можливо, вона настільки захопилася, що не усвідомлює, як поводиться з тобою. Якщо це той випадок, то все вирішать нагадування про себе. Якщо ні, то прийшов час усе обговорити.

Якщо ти належиш до тих, кого постійно кидають подруги, коли вони заводять собі хлопців, запам’ятай: це відбувається не через тебе, а через твоїх подруг. Не давай їм можливості постійно ставитися до тебе як до чогось само собою зрозумілого. Ти заслуговуєш не менше поваги, ніж її хлопець, а якщо вона не здатна цього зрозуміти, тоді варто себе запитати, чого ти чекаєш від вашої дружби.

«Моя найкраща подруга з мене знущається!»

Знущання — це дуже поширене загрозливе явище у Великій Британії. У порівнянні з іншими країнами Європи у Великій Британії надзвичайно загрозлива відповідна статистика. Крім того, фіксують більш очевидні випадки дитячого знущання, багато з них все ще залишаються невиявленими. Існує багато випадків так званого «розумового» тиску, який є справою «подруг». Випадки погроз від найкращої подруги насправді дуже поширені. На відміну від інших видів тиску, знущання більшість з нас просто не усвідомлює: чи мав місце подібний випадок, чи ні отже ми нікому про це не розповідаємо. Зрештою, найкращі друзі не повинні погано поводитися один з одним. Також досить принизливо зізнатися, що тебе ображає твоя подруга. Але займання та погрози залишаються займанням та погрозами, як на це не подивитися. Ти повинна завжди пам’ятати, що ти жертва й не винна в тому, що відбувається. Цю ситуацію можна припинити єдиним способом: розказати комусь про те, що відбувається. Якщо ти все ще не впевнена в тому, що з тобою відбувається, запиши на папері все те, що твоя найкраща подруга говорить тобі, або опиши всі її вчинки щодо тебе. Веди щоденник усіх її образ. Таким чином, у тебе з являться докази її поганої поведінки щодо тебе, а значить, ти зможеш довести, що не сама все це вигадала.

Замість того щоб звинувачувати себе в тому, що відбувається, поміркуй про мотиви твоєї подруги. Чи вона погрожує тобі через те, що заздрить тобі? Або тому, що вона почувається незахище- ною? Інколи люди принижують інших для того, щоб звеличити себе, — не дуже гарна риса. Якою 6 не була причина, не давай подрузі рухатися у цьому напрямку. Вивчення цього питання показало, що займання є абсолютно деструктивним явищем, воно руйнує твою впевненість у собі та почуття самоповаги, а наслідки шантажу тривають значно довше, ніж дружба. Поговори з іншими твоїми подругами, з твоїми батьками або іншим дорослим, якому ти цілком довіряєш. Зроби собі послугу: більш не спілкуйся з цією так званою подругою.

 «Я заздрю своїм подругам»

Природно у дружніх стосунках заздрити своїм подругам. Зрештою, вони тобі подобаються, ти захоплюєшся ними та бажаєш бути на них схожою. Однак, якщо монстр заздрощів захопив тебе через те, що ти вважаєш твою подругу більш популярною серед хлопців, ніж себе, або тому, що ти вважаєш її розумнішою, симпатичнішою або смішнішою, тоді скажи собі наступне: у мені має бути щось гарне, тому що в іншому разі вона 6 не була моєю подругою.

Треба запам’ятати ще одне: дружба — це стосунки для рівних. Якщо ти вважаєш себе гіршою за свою подругу, то чиниш несправедливо по відношенню до неї. Вона товаришує з тобою, тому що ти їй подобаєшся та вона захоплюється тобою, а не через те, що вона почувається кращою за тебе.

Якщо ти відчуваєш, що твої заздрощі руйнують вашу дружбу, поговори про це зі своєю подругою. Ти, можливо, здивуєшся, коли дізнаєшся, що вона також тобі заздрить. Розмова про це допоможе розглянути цю проблему під іншим кутом зору. Я пам’ятаю, як ми з моєю найкращою подругою посварилися через те, що вона якось дивно зі мною поводилася. Виявилося, що вона просто заздрила мені через те, що вважала, нібито у мене таке класне життя, я багато подорожую (по роботі). Вона не знала, що я заздрю їй через її хлопця та гарний будинок. Коли ми розставили всі крапки над «і», то весело посміялися з усього цього та погодилися, що це саме той випадок, коли трава здається більш зеленою з іншого боку газону.

Зрештою, ніхто не хоче товаришувати з людиною, яка себе зневажає. Знаходитися поруч з нею виснажливо та неприємно. Отже передусім намагайся добре ставитися до самої себе, а все інше прийде само собою.

«Я думаю, то моя найкраща подруга лесдїянка»

Якщо те, що твоя найкраща подруга — лесбіянка, відсторонює тебе від неї, тоді тобі необхідно спитати себе, наскільки вона дійсно тобі подобається. Якщо ти хочеш розірвати з нею стосунки лише через те, що боїшся чуток, тоді ти просто погана подруга. Памятаи, що п сексуальна орієнтація стосується лише її, нікого більше. Лесбіянка вона чи ні, це та сама людина, з якою ти роками дружила. На твоєму місці я би припинила хвилюватися про те, лесбіянка вона, чи ні, а поміркувала б краще про те, що означає бути справжньою подругою.

Як правило, подруги, що поводяться немов твоя тінь, чинять так тому, що їм не вистачає впевненості приймати свої власні рішення. Яким би докучливим це не було, вони використовують тебе як власну рольову модель. Замість того щоб дратуватися та втрачати дружні стосунки з подругою, ти повинна поговорити з нею та допомогти ій знайти свій власний стиль та почуття себе. Вона, вочевидь, захоплюється тобою, вважає, що ти все робиш правильно, отже вона прислухається до тебе. Скажи їй, що тобі не подобається те, що вона наслідує тебе, але запропонуй їй свою

допомогу, наприклад, у тому, щоб визначити, який одяг їй пасує. Коли ти даси зрозуміти, що ти думаєш з цього приводу, і будеш поводитися чемно, твоя подруга більше не буде тебе копіювати.

З такими друзями…

«Мої подруги не ладять одна з одною»

Це жахливо, коли ти збираєш разом двох найкращих своїх подруг, а вони не розуміють одна одну. Зрештою, вони обидві тобі подобаються і мають спільні захоплення, то чому все так виходить? Більшість з нас поводить себе по-різному з різними друзями, і ми інколи усвідомлюємо це, коли ці різні групи друзів збираються разом. Якщо таке відбувається з вами, не хвилюйтеся про це. Те, що ти просто вибрала цих двох людей для того, щоб з ними дружити, не означає, що вони автоматично повинні подобатися одне одному.

Інколи подруги не ладять між собою через заздрощі. Твоїй подрузі, можливо, важко бачити, що ти настільки ж близька з іншою своєю подругою, як і з нею, тому що вона вважає, що між вами склалися якісь унікальні стосунки. Якщо так і сталося у твоєму випадку, намагайся не «нацьковувати» своїх подруг. Не дуже приємно відчувати себе покинутою або менш привабливою для когось. Трохи підбадьорення — ось що тобі знадобиться для того, щоб успішно вирішити цю проблему. Переконайся, що ти достатньо демонструєш свої захоплення та приязнь до усіх своїх подруг. І вони не відчуватимуть загрози, коли ти познайомиш їх ще з кимось іншим.

«Я не сприймаю жартів»

Деякі люди полюбляють насміхатися, та, на жаль, деякі завжди стають жертвами знущань. Раз чи двічі — це ще більш-менш смішно. Але взагалі людині не може подобатися, коли над нею без кінця жартують. До певної міри це нормально — вміти над собою посміятися, але якщо твої друзі весь час використовують тебе як об’єкт для жартів, тоді тобі варто захищатися.

Постійне знущання — це одна з форм тиску, яка має руйнівну силу. Якщо ти належиш до людей, над якими постійно знущаються, тоді поговори зі своїми подругами. Не смійся разом з ними над їхніми витівками, а скажи їм прямо у вічі, наскільки тебе ображають їхні коментарі, та попроси їх припинити це.

Якщо ти все сприймаєш близько до серця без жодної причини, тобі слід подумати над тим, чому ти так усе сприймаєш.

99,9 % людей вражають якісь речі. Ми всі ненавидимо жарти над нами, навіть такі собі «безпечні». Однак важливо зрозуміти, що існує різниця між образливим та жартівливим зауваженням. Якщо хтось знову й знову повторює свій образливий жарт, існує можливість того, що ти не перебільшуєш, а тебе дійсно ображають. Якщо хтось постійно принижує тебе (навіть у жартівливій манері) або використовує тебе як мішень для своїх жартів, ти маєш право розсердитися. Але якщо ти кожного разу ображаєшся, коли твоя подруга трохи жартує з тобою, ти повинна збагнути, що усе це — несерйозно. Сміх над собою — це ознака впевненості в собі. Запам’ятай: ніхто не бажатиме товаришувати з людиною, яка сприймає себе настільки серйозно, що навіть не може посміятися над своїми недоліками.

МИ усі страждаємо через СИЛЬНИЙ ТИСК на нас. На щастя, хоча він й не зникає з віком, твоя здатність постояти за себе та за свої переконання зростає. Однак коли ти — підліток, цей тиск може вплутати тебе у велику халепу — тільки через те, що ти не забажаєш виділятися серед інших.

Коли мені було 14, я ненавиділа виглядати білою вороною лише через те, що відмовлялася прогулювати уроки або палити цигарки у парку під час обідньої перерви. Я переживала через те, що залишалася одна під час перерви, але тепер я більше про це не жалкую.

Але не завжди легко опиратися чомусь. Багато людей змушені щось робити — від сексу до правопорушень — лише тому, що їхні друзі не дозволяють їм бути іншими. Якщо у тебе є подруга або кілька подруг, які намагаються змусити тебе порушити закон, вживати наркотики або робити щось інше, що тобі не подобається робити, ти повинна подивитися правді в очі та визнати, що ця людина не піклується про твої інтереси. Дружба полягає в тому, щоб сприймати людину такою, якою вона є, навіть якщо вона не схожа на тебе. Якщо друзі відмовляються дозволити тобі бути самою собою, тоді передусім спитай себе, чи є вони насправді твоїми друзями.

Змушувати когось вживати наркотики або алкоголь — це недружній вчинок. Можу заприсягнутися, що їх не буде поруч, коли ти опинишся у халепі, отже намагайся захищатися від них тепер.

«Я думаю, то мої друзі мене ненавидять…»

Якщо твої друзі поводяться з тобою злобливо та дратівливо, спитай себе, чи тобі подобається з ними спілкуватися? Вони вочевидь вважають, що поводяться досить прикольно, та навіть не замислюються над тим, що їхня поведінка є образливою. Хоча вважається, що так звані друзі не повинні поводитися подібним чином, така поведінка є більш поширеною, ніж ти думаєш. Але це не означає, що ти повинна з нею миритися. Захищай себе та накажи їм поводитися з тобою більш ввічливо. Запам’ятай: ти не зробила нічого дурного, отже не давай знущатися над тобою. Якщо їм не вистачить сміливості сказати тобі все, що вони хочуть, в очі, тоді вони заслуговують на твій гнів, коли ти дізнаєшся про те, що вони говорять за твоєю спиною.