Хто розумніший, чоловіки чи жінки? Ч. 2

1425462344_c705fdf29049d400e4a71df6558d95b1

Ця тема порушується нами досить часто в різних інтерпретаціях, як в обговоренні окремих складних ситуацій, так і протягом нашого звичайного робочого дня. Приміром, жінка дивується тому, що чоловік керує штатом співробітників 300 чоловік, зовсім безпорадний у пошуку шкарпеток у власній шафі. А жінка, у якої в голові тільки що крутилися думки «боже яке миле кошеня, чорт як тисне лівий туфель, де мої ключі..», може через кілька хвилин вирішити тести і показати відмінні результати. Але варто задзвонити її телефону, вона переключиться і вітер знову загуляє в її прекрасній голові.

Тому відразу відповімо на це питання. Інтелект чоловіки і жінки абсолютно рівнозначний! Та й було б некоректно говорити про це, так як не дивлячись на придумані людством тести на визначення рівня інтелекту (iQ-тести), одиниці виміру «розуму» не існує.

Радимо прочитати першу частину нашої розмови. Хто розумніший – чоловіки або жінки

Ну, а тепер поговоримо про це предметно, розглянемо нюанси і деякі цифри.

Вже з середини 19 століття проводилися перші вивчення інтелекту і розумових здібностей людини. Були перші спроби порівняти їх за гендерною ознакою. Вже Дарвін у своїх працях згадував про величину мозку жінки і чоловіки, але провести співвідношення між розміром мозку і інтелектом не представлялося можливим. На сьогодні доведено, що мозок жінки на 10% менше чоловічого, але це жодним чином не позначається на інтелекті. Всі вивчення складалися від одиничних і переходили з часом в систематизовані дані, і з’явилася якась статистика.

За даними Вікіпедії, найрозумніша на світі людина – жінка, Мерилін вос Савант, американська письменниця, драматург і журналіст. За іншими даними, найрозумніша жінка планети – болгарка Даніела Симидчиева: вона має 5 ступенів магістра, IQ 192 і 3 дітей. Хто з них дійсно розумніший, сказати важко, оскільки в різні роки тестування дає різні результати: у Савант IQ коливається від 167 до 230.

1425462057_7d03c87aa476be70a4c4a4ce4bbe9b56

Мерилін вос Савант

Якщо звернути увагу на результати тестувань, то рівень інтелекту чоловіків трохи (на кілька десятих) вище, ніж у жінок. Але є цікава особливість. Природа розпорядилася так, що чоловіки – це якась «крайність», а жінки – це середина, оскільки у чоловіків більша ймовірність бути або генієм, або вираженим дурнем. А інтелект жінок за цій шкалою займає більш рівну позицію, серед них немає випадків важких розумових відхилень, але менше і відстаючих.

Є багато нюансів про які хотілося б згадати. Пам’ятаєте вислів «вчиться на відмінно, отримуйте червоний диплом і тоді якийсь страшенний трієчник обов’язково візьме вас на роботу»? Важко перевірити, але Даніела Симидчиева – одна з найрозумніших жінок у світі безробітна. Тобто володіти інтелектом – не означає вміти його застосувати.

Одна з найрозумніших жінок планети (за рейтингом товариства «Менса»), мати трьох дітей, домогосподарка. За словами Симидчиевой, навіть у ті часи, коли у неї була робота, найбільша зарплата, яку вона отримувала, не перевищувала 150 доларів в місяць.

Справедливо буде відзначити, що все ж таки існує якась «різниця» мислення. Наприклад математичний геній може зовсім нічого не розуміти в вирощуванні квітів. Або звикнувши до статиці, його може вибити з колії звук крику дитини, він забуде всі формули і почне помилятися. У той час як жінку це зовсім не відверне від ходу думок. Жінки частіше обирають гуманітарні науки, а чоловіки сильні в точних науках. Згадайте, як у школі ви писали однокласнику твір по літературі взамін на рішення контрольної з математики.
Багатодітна мама може одночасно помішувати борщ, годувати маленьку дитину і розмовляти по телефону. А ось якщо тато зайнятий прикручуванням полиці, то його краще не відволікати. Пояснюється це тим, що чоловік здатний сприймати тільки одне джерело інформації на відміну від жінки.

Спробуйте залишити жінку посеред вулиці незнайомого міста, швидше за все вона розгубиться і почне плакати, чоловік же з легкість орієнтується на місцевості.

Якщо потрібно прийняти рішення зараз і негайно – це скоріше під силу чоловікові, а не жінці. Причина проста – жінка почне эмоціювати. А, як відомо, емоції – ворог чіткому ходу думок. Жінка часто дивиться на суть через призму почуттів, це так звана жіноча інтуїція, яка теж має місце бути, хоча і не вивчена до кінця.

Для чоловіків також більше притаманні хвастощі. Так-так, не дивуйтеся! За статистикою 8 з 10 опитаних чоловіків сильно завищували думку про свій інтелект і логічне мислення, в той час як жінки були більш скромні в своїй оцінці.

Вираз «вчиняй хитро, по-жіночому», безумовно, має під собою підставу. Чоловік на шляху до своєї мети включає логічне мислення, становить певний план і йде прямо, ця траєкторія нагадує прямий коридор. Жінка ж страшна імпровізацією, її «коридор» з безліччю поворотів і розгалужень, так як до логіки підключаються емоції. В історії можна знайти чимало прикладів, коли самі геніальні і підступні плани придумуються саме жінками.

Існує версія, що чоловіки віддають перевагу дурненьким жінкам. І тут жінки проявляють кмітливість і якусь хитрість. Як говориться «верх геніальності жінки вчасно побути дурепою», але існує небезпека не вийти з образу. І в цьому є певна небезпека. В деякій мірі сучасне суспільство і його стереотипи підштовхують жінок на те, що вона просто пригнічує в собі інтелект і креативне мислення. Бо як їй начебто думати не обов’язково за неї подумає чоловік, працювати не треба – треба ростити дітей. Поверніть погляд у бік східних жінок, красиві очі мудрого Сходу можуть не блищати IQ, тому що згідно з її культурі, вони повинні блищати покірністю, смиренням і турботою про спадкоємців. Навіть вибирати професію, необхідно «жіночу», тому що «чоловічу» суспільство не схвалить. Тому, якщо ви почуєте висловлювання, наприклад про те, що не існує видатних шахісток і дам фізиків-ядерників, не зайвим буде подумати, що це просто нав’язана «не жіноча» галузь.

1425463266_s3img_13585366_2515_1

Креативність і творчість – одна з граней інтелектуального розвитку. Це – не що інше, як емоційна розвиненість. Як ми вже зрозуміли, емоції притаманні жінкам. Можливо, в цьому і полягає «жіночність» і гомосексуалізм творчих геніїв. Адже ми не будемо вимірювати інтелект у Елтона Джона по тому, як він вирішує задачки вищої математики, ми будемо насолоджуватися музичними творами. Ми будемо милуватися творами Леонардо да Вінчі, не задаючись питанням вмів він прораховувати складні теореми.

Вельми цікавий факт. Підвищення рівня тестостерону в організмі як у чоловічому, так і жіночому відповідає за підвищення кмітливості.

Геній, коріння цього слова мають латинське походження, що означає вкрай обдарованого людини мислячої універсально. Деяких геніальних історичних особистостей, сучасні психіатри не змогли би визнати адекватними людьми. Діяльність мозку таких людей надзвичайно висока, настільки що трапляються збої в системі. По суті божевілля є зворотною стороною медалі геніальності. Наприклад, всім відомий грецький математик Піфагор, теорему якого ми проходили по шкільному курсу, проповідував свою релігію, в яких було 2 основи: перша – реінкарнація існує, друга – боби це зло, звичайні бобові, які ми вживаємо в їжу. Вищезгаданий Леонардо да Вінчі записував свої думки на тому, що підвернулася під руку. Мікеланджело нехтував душем, практично не спілкувався з людьми і спав у чоботях.

Поняття інтелекту – досить відносно. Особливо, якщо говорити про інтелект чоловіка і жінки.