Хто розумніший – чоловіки чи жінки

kto-umnee

Спори про ступінь розумового розвитку представників двох половин людства ніколи не вщухнуть. Доказом того, що розвиток мозку у чоловіків і жінок відбувається по-різному стали нещодавно проведені дослідження. В ході тестування з’ясувалося, що жінки володіють кращою пам’яттю, ніж чоловіки, але значно поступаються їм в математиці.

Більше 30 тисяч вікових європейців (50-80 років) взяли участь в експерименті. Їм було запропоновано пройти три тести: математичний, запам’ятовування та вербальний.

Математичний тест включав у себе підрахунок повної вартості автомобіля, який продавався зі знижкою. У тесті на запам’ятовування було запропоновано запам’ятати десять слів. Вербальний тест ґрунтувався на кількості перерахованих тварин протягом хвилини. Причому тварини повинні були бути різні.

З’ясувалося, що представниці слабкої статі з північних країн Європи виявилися набагато сильнішими за своїх чоловіків в тесті на запам’ятовування. Але показники південних країн виявилися іншими. Південні чоловіки своєю пам’яттю перевершували жінок. Така різниця була пов’язана з умовами життя, так як рівень освіти північних європейок був набагато вище, ніж у південних.

Математичний тест не залишив сумнівів у перевазі чоловіків, навіть незалежно від місця проживання. Лише тільки було зазначено, що з підвищенням рівня життя розрив у математичних здібностях представників обох статей скорочувався.

Ну а словниковий запас жінок і чоловіків показав однакові результати, причому з оцінкою «плюс».

Таким чином, європейські вчені прийшли до висновку, що з поліпшенням умов життя жіночий мозок здатний до швидкого розвитку. І якщо б протягом століть у жінок був би доступ до освіти нарівні з чоловіками, то вони були б набагато розумніше і успішніше чоловіків.

Крім цього, вченим вдалося встановити, що «спілкування» областей мозку у жінок і чоловіків відрізняються. У сильної статі помічений зв’язок між відчуттям і дією, а у слабкої статі інтуїція взаємодіє з аналітичним мисленням.