Як не стати жертвою маніпулятора в любові

43207_0

У попередній статті ми говорили про те, як розпізнати маніпуляції у відносинах. І з’ясували, що маніпулятор утримує вас вашими страхами. Поки ви боїтеся його втратити – ви відомі. Він подарує вам надію, що здатний втілити ваші мрії в реальність, і ви будете слідувати в указаному ним напрямку хоч на край світу.

Як же цього уникнути і не стати жертвою? Потрібно бути пильною, для цього я розповім вам про основні види маніпуляцій: як мовиться, попереджений – значить озброєний!

«Солодкоголоса сирена»

Вам лестять, і ви розслабляєтеся… і відчуваєте себе прекрасним людиною, здатною на гарні вчинки заради іншої людини (вашого коханого, звичайно!). Пам’ятайте, що чоловік – це не слова, це вчинки. І судіть про нього за реальними справами, а не красивими речами.

«Жертва Кохання»

Він так нещасний і до нього так були несправедливі ваші попередниці, що йому знову дуже важко знову повірити в любов! Він волає до вашої жалості! Рятувати і жаліти треба голодуючих дітей Африки і бездомних кошенят, а дорослий мужик повинен розібратися в собі до того як починати нові стосунки. Всі ці розповіді спрямовані на те, щоб вас розжалобити і примусити більше вкладати у відносини, нічого не чекаючи взамін (що ж візьмеш з «убогого»).

«Демонстрація сумнівів»

Він ділиться з вами побоюваннями, що не заслуговує вас. Зізнається, що занадто егоїстичний. Розповідає про свої недоліки і дуже переживає, що це може перешкодити вашій вічної любові. А ви починаєте його заспокоювати і говорити, що це не так, що він чудовий і все буде добре, тим самим ви переконуєте себе в цьому, що і було його справжньою метою. Ви виконали за нього його роботу – відмінно!

Підвид цієї маніпуляції – його питання: «За що ти мене полюбила?» або «Чому ти мене так сильно любиш? Не розумію…» очікувану їм реакцію я описала вище. «Давай жити тут і зараз!», «Життя коротке!», «Хто знає, що нас чекає завтра! Давай насолоджуватися моментом!» – це його приблизний текст і заодно його спосіб уникати відповідальності у відносинах.

«Хлопець нарозхват»

Він зумів переконати вас у тому, що у вас багато конкуренток… тепер ви намагаєтеся з усіх сил не упустити його. Ви вступаєте в боротьбу за самця! Переживаєте, намагаєтеся бути доброю, самою всепрощаючою, самою невибагливою… А він в цей час насолоджується вашим завзяттям і своїм вмінням плести з вас мотузки.

«Душевний стриптиз»

Його продумана відвертість провокує ваші розповіді про ті часу, коли ви були закохані або зазнавали багато якихось класних емоцій. Головне для нього розкрутити вас на почуття у вашому оповіданні. А далі спрацює звичайна проекція. Саме тому так часто клієнти закохуються в психотерапевтів. Емоції зближують.

«Ніжні дотики»

Він мало говорить і мало обіцяє, але так ніжний з вами! Тримає вашу ручку, заглядає в очі, ніжно погладжує. Правда, час від часу він раптом відстороняється або забороняє торкатися до нього. Але це деталі! Головне, він дає вам те, чого ви потребуєте – тепло людських відносин (замість реальних вчинків) і ви так боїтеся це втратити…

«Занурення у мрію»

Він мріє вголос про те, яке чудове життя його чекає, і ви так відчайдушно починаєте хотіти стати її частиною. Для підігріву він може навіть ставити провокаційні запитання типу: «А тобі б сподобалась таке життя?» І вам тут хочеться крикнути: «ТАК!!» І з досадою розумієте, що насправді вам ніхто нічого не запропонував…проста цікавість, щоб розохотити вашу фантазію.

«В очікуванні дива»

Він постійно змушує вас чекати – то його телефонних дзвінків, то побачення, то його рішень. З вами грають. Розтяжка в часі – це класика маніпуляцій.

«Зникнення»

Улюблений прийом – зникнути під приводом розібратися в своїх почуттях або занадто багато роботи і т. д. Іноді без попереджень, часто на невизначений термін. Робиться це для того, щоб ви встигли змучитися і оцінили його супер-значущість для себе.

«Святоша»

Він здається вам нешкідливим хлопчиком. І ще вам постійно соромно за себе: то за свою меркантильність (вам хочеться квітів, ресторанів, подарунків, а «адже не це головне у стосунках» – міркує він), то за свою сексуальність, то за свою нетерплячість, то за свою дурість. І ви намагаєтеся щосили відповідати його «праведним» принципам, які йому елементарно вигідно проповідувати.

«Переведення стрілок»

Він не винен ніколи – тільки обставини або інші люди заважають йому бути з вами або полюбити вас усім серцем, чи стримати обіцянку і т. д. А ви вірите, звичайно!

«Контрастний душ»

Сьогодні він сама любов, а завтра супер-замкнута особистість. То ніжний, то відсторонений. Сьогодні закидає смсками, завтра зник. Гра на ваших почуттях нагадує американські гірки. Ваші почуття загострюються, і ви намагаєтеся знайти пояснення його поведінки, звинувачуйте себе, шукаєте в собі недоліки і тривожитесь!

Маніпулятор – це енергетичний вампір. Йому необхідна ваше напруга, ваша увага, ваші переживання, ваша концентрація на ньому. Так він насичується психічною енергією. Він потребує постійного підживлення почуття власної значущості. По суті, він нещасний чоловік, який сам потребує любові, але як це отримати щиро не знає або не вміє. Але жаліти його не варто – він обов’язково використовує вашу жалісливість у власних цілях.

Не потрібно і ображатися на нього, адже звинувачувати тільки себе. Хоча він і докладає недюжій вроджений або набутий талант управління чужою свідомістю, вибір реакції завжди залишається за вами! Поряд з таким хлопцем необхідно навчитися керувати своїми почуттями, стати емоційно незалежної від нього або шукати хлопця простіше і домашнє.

Найкраща тактика у відносинах з маніпулятором – це подружитися з ним, прийняти його таким, який він є, стати поблажливою, не будувати жодних далекосяжних планів. Або стати його «дзеркалом», тобто вести себе з ним так, як він. Грати з ним у ті ж ігри, що він грає з вами.

Важливо при цьому зберігати стан внутрішнього комфорту. Стати сміливою, не зациклюватися на своїх муках, перестати намагатися відповідати чужим очікуванням, розібратися зі своїми почуттями й бажаннями і, будучи на його хвилі, використовуючи його ж методи. Чинити так, як потрібно вам і слідувати своїм власним планам.

Цитата

Той, хто бажає сповідати добро у всіх випадках життя, неминуче гине, стикаючись з людьми, далекими добра. Ніколо Макіавеллі

Анекдот

У літаку на сусідніх кріслах блондинка і адвокат. Летіти довго.
Блондинка мовчки відвертається і дивиться в ілюмінатор.
Адвокат блондинці:
– Давайте я Вам ставлю запитання, якщо ви не знаєте відповідь – Ви мені 5 доларів. Потім Ви мені задаєте питання, якщо я не знаю відповідь – я Вам 500 доларів.
Блондинка погоджується.
Адвокат:
– Яке відстань від Місяця до Землі?
Блондинка мовчки віддає йому 5 доларів.
Блондинка:
– Хто піднімається в гору на трьох ногах, а спускається на чотирьох?
Проходить пару годин. Адвокат обдзвонив всіх друзів, перерив Інтернет, відповіді знайти не може.
Робити нема чого, віддає блондинці 500 доларів і запитує:
– Хто це???
Блондинка мовчки віддає йому 5 доларів і відвертається до ілюмінатору.