Стилі і напрямки в моді

5207

У світі на сьогодні існує безліч стилів одягу, але виділити як часто використовувані можна спортивний, романтичний і класичний. Звичайно, це далеко не все, що мода може запропонувати нам. Кількість стилів і одягу з часом тільки збільшується, а в рамках вже існуючих стилів ми спостерігаємо появу все нових напрямів. В класичному, наприклад, виділяють денді, англійський, діловий стиль. Серед такого розмаїття вибрати стиль, який підходить саме тобі досить важко. Важливо при цьому правильно оцінити свій тип фігури і зовнішність. Розглянемо основні стилі.

Класичний – перевірений часом спосіб. Здавна цей стиль одягу був завжди доречний майже в будь-яких ситуаціях і за це користувався великою популярністю.

Відокремлених вікових категорій для класичного стилю не існує – будь то молодий, доросла людина або літній. Хоча для вікових категорій відповідають свої фасони.

Для даного стилю основною рисою вважається помірність і виділена вишуканість. Помірність може проявляти себе в обсязі, довжиною, кольором, оздобленням, обраних аксесуарах. Для класики особливо характерна підкреслена пропорція, стриманість, відсутність зайвих деталей і модних елементів, а також напівприлеглий або прямий силует і строгі лінії крою. Декоративні елементи при цьому практично відсутні.

Вибравши класичний стиль, в ньому зручно ходити не тільки на роботу і переговори, але і на виставку або в театр. Варіантів безліч, при цьому ви будете виглядати карколомно.

Романтичний стиль зберіг свою особливість протягом багатьох століть. Насамперед йому характерна ніжність, легкість, чуттєвість, а так само краса і жіночність, які не залишать нікого байдужими. В основному цей стиль добре підходить молодим дівчатам.

Романтичний стиль доречний як для повсякденного життя – відпочити на веранді за чашкою чаю або прогулятися в ньому ж по місту, піти на іменини або на навчання. В ньому ви завжди будете прекрасно виглядати, невимушено, легко, і найголовніше – природно. Природність – це основна риса цього стилю.

Особливістю в романтичному стилі є напівприлеглий або прилеглий силует, форма Х–подібна, поєднання протилежних обсягів (пишна спідниця і обтягуючий верх), відкрита шия. Велика увага приділяється лініям грудей і талії, а так само контурам фігури.

До характерних особливостей можна також віднести розрізи і художні вирізи, декольте, зав’язки і різноманітні застібки, які можна розташувати на плечі, збоку, ззаду, безліч драпіровок, складок. Для обробки можна взяти жабо, рюші, мережива, волани, квіти, бантики та інше.

Спортивний стиль вважається в одязі чи не найпопулярнішим. Як правило одяг спортивного стилю використовується не тільки для заняття спортом, але також знаходить широке застосування в повсякденному домашньої життя. Вимоги до даного стилю такі ж як і до одягу спортсменів. На перше місце ставиться зручність, руху нічого не повинно заважати, фасон простий без зайвих деталей.

Найбільше спортивний стиль підходить людям, які ведуть активний спосіб життя, молодим жінкам, підліткам. Він відмінно підходить для заміських походів, відпочинку, заняття спортом, прогулянок на свіжому повітрі і не менш добре можна використовувати в домашній обстановці.

Для чого явно не призначений спортивний стиль – так це робота в офісі. Основними елементами спортивного одягу виступають шорти, майки, сорочки, футболки, светри і топи, толстовки, брюки, куртки, комбінезони. Так само добре виглядають спідниці-брюки, жилети, сукні, сукні-пальто.