«Чому я не можу схуднути?» – фактори, що гальмують процес схуднення

depositphotos_12401669_m12

Статистика стверджує, що 80% людей не задоволені своєю вагою. При цьому, велика частина з них намагається змінити цифру на вагах, природно, у бік зменшення. А тепер подивимося, як відбувається процес схуднення очима того, хто худіє худне і очима його організму.

Після твердого рішення схуднути, перше, що приходить людині в голову «не жерти!». Такий спосіб схуднення допомагає, звичайно, але з багатьма застереженнями. По-перше, якщо людина перестає їсти взагалі або скорочує кількість споживаної їжі нижче мінімальної планки, то процес схуднення, як це не парадоксально, буде рухатися у зворотний бік. Справа в тому, що при різкому скороченні споживаних калорій, організм починає думати, що «настали важкі часи» і переходить на режим «енергозбереження». Щоб покрити щоденні витрати енергії при відсутності надходження калорій ззовні, організм віддає на спалювання найбільш непотрібні (на його думку) ресурси – м’язи! Жир він не віддасть ні в якому разі при такому режимі, тому що для нього це стратегічний матеріал, який допоможе йому вижити в разі таких «важких часів» ще довго (він же не знає, що ваша дієта через пару днів може закінчитися).

Тому, фактором номер один, що гальмує процес схуднення, є різке зниження калорійності раціону або навіть голодування. Щоб вирішити цю проблему, необхідно повільно, планомірно і тактовно привчати організм до змін, тому що найстрашніше для нього – це різкі перепади і зміни!

yuuhb

Іншою причиною, по якій не варто голодувати, є те, що природа створила унікальну матерію – людський організм, яка пристосовується до самих витончених способів схуднення. Припустимо, навіть якщо ви дуже плавно і повільно знижуєте обсяг споживаних калорій, але при цьому досягли рівня, при якому цей обсяг став менше вашого базового обміну речовин, організм, просто-напросто, знижує рівень своєї активності, що проявляється у в’ялості, постійної втоми, блідості шкіри, іноді навіть апатії та депресії. Базовий обмін речовин – це кількість калорій, які вам необхідно щодня для елементарного функціонування всього організму (роботи серця, печінки, легких і інших органів, роботи видільної системи, регенерації клітин шкіри і багато інші процеси життєдіяльності організму).

Щоб не допустити зниження активності організму, необхідно стежити за тим, щоб кожен день ви їли як мінімум на 10-20% більше, ніж вимагає ваш базовий обмін речовин (зараз безліч сайтів надають можливість автоматичного розрахунку його величини).

Друга думка, яка проходить в голову бажаючого схуднути – це «З понеділка в спортзал!». Спорт, безумовно, допомагає скинути зайве. Однак, якщо після чотиригодинного заняття в тренажерному залі ви приходите додому і починаєте вибирати їжу за географічним принципом (що перше знайшов або ближче лежить, то і з’їм), то всі старання можуть піти нанівець. Закон збереження енергії ще ніхто не відміняв, тому, якщо ви як і раніше будете їсти висококалорійні продукти в непристойних кількостях, то спорт безсилий: ваша добова калорійність раціону перевищить кількість калорій, яку ви спалили непосильною працею, що в підсумку призведе знову до набору ваги. Найбільш оптимальний вихід з такої ситуації один: скоротити обсяг споживаних калорій (хоча б відмовитися від солодкого і дуже жирного: вже добра частка калорій піде) і збільшити свою активність (тут навіть не обов’язково виснажувати себе тренуваннями, достатньо почати рухатися більше, ніж раніше). При такій сукупності дій результат не змусить себе чекати.

tyujgh

Крім біологічних факторів, величезне значення в процесі схуднення мають психологічні причини. Вже давно доведено, що наші думки сприяють виробленню певних гормонів, які в свою чергу, чинять колосальний безпосередній вплив на сам організм. Заважають набуття бажаної фігури так звані психологічні блоки. Подумки ми не дозволяємо собі мати струнку фігуру. Фрази типу «напевно/коли-небудь/може я схудну» ставлять здібності людини у таке безпорадне становище, при якому щось зрушити з місця у організму просто не вистачає сил і волі.

Від тієї установки, яка «сидить» у нас в голові залежить дуже багато. В цьому плані відмінно працює матеріалізація думки, яка, безумовно, існує. Досить багато хто знає, що сказати собі «я жирна корова, якої треба худнути і худнути» те ж саме, що поставити крапку у всіх своїх починаннях і прагненнях до досконалої фігурі. Але дуже мало хто знає, що такі непрямі думки, як «треба викинути цю спідницю, все одно ніколи вже не влізу» або «мені потрібно носити мішкуватий одяг, а то видно яка я повна» працюють точно так само, як та установка про корову.

Тому, необхідно ретельно стежити за своїми думками, що і як ми вимовляємо, як ставимося самі до себе. Потрібно дозволити собі ті речі і думки, якими володіють стрункі люди. Це допоможе відчути себе одним з них. Тільки після того, як вам вдасться подолати психологічні блоки і сприйняти себе як найбажанішого і привабливого чоловіка, ви побачите з якою легкістю ви почнете знаходити досконалі форми.