Твоє тіло

2012-07-teenage_1328351295КОЛИ ТИ — ПІДЛІТОК, порозумітися із власним тілом буває досить важко. Приходить час, коли твої гормони немов дуріють, тіло починає рости в різноманітних, інколи чудернацьких напрямках, а прищі та плями з’являються в найнедоречнішу мить. Часто все виглядає ще гірше, оскільки здається, що усім іншим вдається з легкістю долати ці проблеми. Ніхто ніколи не розповідає, якими фантастично щасливими він або вона почувають себе однієї миті, а вже наступної все стає таким жахливо невідповідним. Здається, ніхто не хвилюється, що в неї ще не почалася менструація або щось незрозуміле відбувається з грудьми. А ще ніхто ніколи не розповідає про всі ті купи волосся на тілі, які з’являються буквально за одну ніч! Але правда полягає в тому, що наше тіло так часто «ставить нас у незручне положення», що усі ми соромимося говорити про це.
Коли йдеться про тіло людини, аксіомою є те, що кожен із нас дуже відрізняється від інших. Ми набуваємо найрізноманітніших форм, розмірів, кольорів, буваємо різними на зріст та товщину. Деякі з нас мають короткі носи, а деякі — довгі. Деякі з нас вважають себе занадто товстими, а інші — занадто худорлявими. Як правило, ніхто не буває на 100 % задоволений своїм тілом.
Давайте визнаємо той факт, що тіла грають дуже значну роль у нашому житті. Вони впливають на повсякденне існування, на наші емоції. Безумовно, інші фактори, наприклад наші дії або поведінка, також важливі, але одне можна зауважити напевно: якщо ми не зможемо порозумітися з тілами, які маємо, та не навчимося найдоцільніше їх використовувати, то ніколи не зможемо відчути себе по-справжньому щасливими.
Цей розділ розповідає про те, як ставитися до всіх тих шматків, які, здається, ти так ненавидиш. Пам’ятай: незважаючи на те, як сильно ти ненавидиш свої маленькі груди (руки, ніс) або які прокльони надсилаєш своїм завеликим сідницям (губам, ногам), вони є частиною тебе, частиною твоєї особистості. Ти думаєш, що через це ніколи не зможеш нікому сподобатися, але правда полягає в тому, що краса знаходиться в очах того, хто дивиться. Те, що відштовхне одного, зачарує іншого.
Твої груди занадто малі або занадто великі, або занадто висять, або занадто плоскі? В мене є подруга, яка у підлітковому віці ненавиділа свої груди. Коли нам було по тринадцять років, вона годинами мріяла про якесь диво, яке б змусило їх вирости, щоб вона могла виглядати як решта з нас, але нічого не допомагало. Однак коли їй виповнилося 15, її тіло раптово почало розвиватися та не встигла вона й оком повести, як отримала найбільший у нашому класі бюст. Чи стала вона від цього більш щасливою?
Ні, зрозуміло ж, не стала! Вона ще 5 років поспіль жалілася на свої пишні груди та звинувачувала їх в усіх бідах, що траплялися на її шляху. І лише тепер, коли їй 23, вона змирилася з тим, що її бюст — це лише частина тіла, яка не може впливати на життя так, як моя подруга це собі завжди уявляла.
Мораль цієї розповіді така: не треба витрачати 10 років життя на ненависть до частини власного тіла, яка є цілком природньою та нормальною. Запам’ятай: груди є звичайною частиною твого тіла; вони складаються з жиру та тканини — це все! Вони не здатні зробити тебе нещасною, якщо ти не зациклишся на цьому.
Груди — це цілком природна частина організму жінки. Однак багато з нас почуваються невпевнено щодо них через увагу, яку телебачення, реклама та кіно приділяють цьому. У моделей, яких ми бачимо по телевізору чи в журналах, завжди вражаючі бюсти, незважаючи на те, чи вони майже плоскі або неймовірно великі, або точнісінько твого розміру. Більш того, що б не робили ті моделі, їхні груди продовжують стирчати! Моделі, зазвичай, стрункі від природи жінки з розміром грудей, який надала їм природа, або жінки, які витратили величезні гроші, щоб отримати «ідеальний» бюст шляхом косметичних операцій.
Звичайно, все це залишає більшість з нас невпевненими щодо власного вигляду. Небагато з нас захочуть мати груди, які підстрибують, коли ми рухаємося, провисають, якщо не надягти бюстгальтер, або відмовляються влізти навіть у найменшу його «чашку». Але найважливішим є наступне.