ФУНКЦІЇ твого тіла

Наші тіла виробляють дуже багато різних секрецій та рідин: слина, піт і навіть такі, про які ми навіть не здогадуємося. Це є нормальним та природним, й тут немає чого соромитися.

hot-girl-mirror-reflection1-1024x555

«Я воняю!»
Запах тіла не є надзвичайно приємним, він досить легко поширюється, якщо ти не будеш обережною. Потіння пахв — це природне явище, але під час статевого дозрівання наші потові залози трохи дуріють. Потіння є одним із механізмів охолодження нашого організму. Запах поту перетворюється на проблему, якщо піт висихає на одязі, який ми носимо знову й знову. Ти можеш перемогти його, якщо будеш митися хоча б раз на день, користуватися антиперспірантом та кожного дня одягати чистий одяг. Одяг з бавовни допомагає зменшити запах поту, в той час коли штучні тканини, такі як віскоза або нейлон, навпаки, сприяють його поширенню. Не переживай, якщо ти думаєш, що пітнієш більше за всіх у своєму класі. Кожен із нас пітніє, а з віком кількість поту, яку ти виділяєш, буде лише зменшуватися.

У багатьох людей погано пахне з рота, а вони навіть не здогадуються про це, дізнаючись про цю сумну новину від сторонніх або від зубного лікаря. Якщо ти невпевнена в собі, зверни увагу, чи обкладений твій язик нальотом, або, може, в тебе постійний кислий присмак у роті. Якщо ти дійсно смілива, ти можеш попросити свою найкращу подружку сказати тобі правду. В більшості випадків поганий запах із рота походить від карієсу зубів або інфекції на яснах. Якщо ти вважаєш, що в тебе є проблеми із зубами, звернись до зубного лікаря. Регулярно вичищай зуби та міжзубні проміжки зубною щіткою та зубною ниткою; пий побільше води. Ще однією причиною виникнення поганого запаху з рота є неправильне харчування. Необхідно їсти якомога більше свіжих овочів та фруктів та менше очищених продуктів, таких як цукерки та газовані напої.

Я вкрита прищиками
Усі, від Сінді Кроуфорд до Тома Круза, мали прищики, коли були підлітками. Глянемо правді в очі: майже нікому ще не вдалося уникнути прищів та вугрів, тому що вони є частиною підліткового віку, подобається це комусь чи ні. Прищики зовсім не залежать від того, наскільки ти чиста. Останні медичні дослідження показали, що прищики не виникають навіть після вживання цукерок або шоколаду. Більшість вугрів, особливо червоних, відомих під назвою «акне», спричиняються гормонами — ось чому багато дівчат визнають, що в них з’являється більше прищиків незадовго до місячного. Акне може з’явитися також на спині або на грудях. Але перед тим, як ти із соромом сховаєшся, запам’ятай, що 70 % підлітків страждають на акне разом з тобою.
Гарна новина: акне зникає саме по собі через кілька років. Не дуже втішно для тебе зараз, я розумію, але й твоїй біді можна зарадити кількома шляхами. По-перше, не видавлюй свої прищики. Це не лише призведе до їхнього подальшого поширення, це також погіршить їх та може спричинити появу шрамів. Будь-яким чином закривай їх, але використовуй не дуже багато макіяжу. Надлишок макіяжу також може погіршити ситуацію, отже повністю змивай увесь шар макіяжу на ніч. Не витрачай гроші на всі ті чудодійні косметичні засоби для боротьби з прищиками — вони мають лише тимчасову дію та можуть погіршити стан твоєї шкіри, висушуючи та залишаючи її без природного захисту. Найкращим вирішенням проблеми буде візит до лікаря, тому що акне передусім — це медична проблема, а отже, тобі можуть прописати ліки (навіть антибіотики) для її вирішення. Не залишай курс лікування на півдорозі: хоча він інколи триває аж до 6 місяців, результат перевершить усі твої сподівання.
Намагайся не дуже засмучуватися через свої прищики, тому що стрес та хвилювання можуть погіршити стан твоєї шкіри! На жаль, учні та студенти часто помічають, що в них побільшало прищиків як раз перед іспитами.
В ідеальних родинах, які ми бачимо по телевізору, ніколи не сваряться, не б’ються, а завжди люблять одне одного. Але в дійсності жодна родина, якою б дружньою вона не була, не може ніколи не сваритися. Ми більше сваримося, коли нам не байдужі люди, що живуть поруч із нами, — це закладено в самій людській природі.
У кожній родині існують власні характерні фактори стресу. Саме вони змушують нас інколи скаженіти від люті, а інколи відчувати себе найщасливішими у житті. Отже, подобається це тобі чи ні, родина — твоя навіки. Важливо запам’ятати, що не існує двох однакових родин. Не у кожного є мама й тато. Інколи родина складається лише з одного з батьків, інколи у дитини бувають троє або навіть більше батьків, деякі живуть з опікунами чи з родичами, а інші мешкають із батьками одної статі. Не має значення, до якого типу родини належить твоя власна, доки всі в ній люблять тебе, а ти їх.
Звичайно, не завжди легко любити когось, хто ускладнює твоє життя, когось, хто набридає тобі за якісь вочевидь жалюгідні речі та не дає тобі веселитися. Також важко любити когось, чиї проблеми впливають на твоє життя, а отже, зрештою, стають твоїми власними. Особливо важко жити з батьками, які більше не кохають одне одного, а тебе використовують як зброю у міжусобній боротьбі. Ось чому важливо зрозуміти, що не існує такого поняття, як «нормальні батьки». Вони й не повинні бути довершеними в усьому. Батьки такі ж люди, як ти і я; вони помиляються, приймають неправильні рішення та можуть занадто близько приймати щось до серця.
Розуміння, що твої батьки — це звичайні людські істоти, яким також притаманні помилки, які також інколи не знають, як учинити правильно, є частиною дорослішання. Це ключ до вашого спілкування. В той же час, незважаючи на те, що кажуть батьки, відстоювання себе та своєї точки зору (навіть якщо вона не збігається з їхніми бажаннями) є також нормальним явищем. Уміння успішно спілкуватися із власною родиною є гарною підготовкою до подальшого самостійного життя. Ця база допоможе тобі емоційно та фізично долати перешкоди в інших стосунках.

«Мої батьки весь час сваряться»
Усі подружжя сваряться, навіть ті, хто скажено та пристрасно кохає одне одного. Вони це роблять тому, що інколи неможливо залишатися спокійним біля того, кого ти кохаєш. Звичайно, навіть розуміючи, що сварки — це нормальне явище, не дуже приємно, якщо доводиться жити з цим кожного дня. Однак, незважаючи на все те, що я щойно сказала, ненормально, якщо твої батьки кричать або навіть лупцюють одне одного. Проте пам’ятай, що це відбувається не через тебе. Той факт, що деякі подружжя більше не кохають одне одного, зовсім не означає, що вони більше не люблять тебе. Тобі треба усвідомити, що щастя твоїх батьків залежить лише від них самих, а те, що вони роблять одне одного нещасними, є лише їхньою проблемою. Звичайно, якщо їхня поведінка
дістає тебе навіть тоді, коли ти не знаходишся разом з ними або ховаєшся у своїй кімнаті, тобі необхідно поговорити з ними. Відкрито розкажи про свої тривоги, і ти та побачиш, чи здатна ти змінити їхню точку зору на цю проблему. Якщо і це не спрацює, тобі необхідно змиритися з тим, що це лише проблеми твоїх батьків, та намагатися не вплутуватися в них. Не дай їм перетягнути тебе на чийсь бік та не намагайся стати посередником між ними.

«Я ие МОЖУ знайти спільну мову З моєю росиною»
Коли Я була підлітком та тепер, переглядаючи читацькі листи, що надходять до нашого журналу, я ніколи не стикалася з людиною, яка 6 завжди ладила зі своїми батьками. Насправді, коли я сама була у підлітковому віці, найулюбленішою фразою мого батька була така: «Що сталося з тим милим дівчам, яким ти колись була?» На що я сердито відповідала: «Воно виросло».
У більшості батьків виникає багато проблем зі своїми дітьми, коли ті виростають. Раптом їхні розумненькі дітлахи, які робили все, що їм говорили, та прислухалися до кожного батьківського слова, тепер мають власну думку. Думку, яка не завжди збігається з батьківською. Більш того, підлітки бажають експериментувати із власним життям, робити все по-своєму та припускатися власних помилок. Для багатьох батьків це все є завеликим навантаженням, а отже, це призводить до більшості суперечок.
Звичайно, багато з нас не полегшують собі життя, брешучи про те, що вони роблять, та поводячись замкнуто. Якщо ти не ладиш із своїми батьками, тому що вони занадто цікавляться твоїм життям, тоді спитай себе, чому вони поводяться таким чином. Це відбувається не тому, що вони хочуть точно знати, що ти робиш у цей конкретний момент, а тому, що вони намагаються захистити тебе. Намагайся не сприймати усе, що вони говорять тобі, як потенційну образу та не ставай на диби, говорячи з ними. Якщо вони ображають тебе, вкажи їм на це. Наголоси на тому, що вони не сказали би цього своїм друзям, отже, вони не мають права казати таке тобі. Запам’ятай: твоїм батькам необхідно усвідомити, що ти також є особистістю зі своїми власними почуттями та думками, а не лише їхньою донькою.

«Я знайшла їхні еротичні журнали»
Еротика — це річ емоційна. Деякі люди вважають, що вона сприяє появі негативних емоцій по відношенню до жінок, інші кажуть, що вона задовольняє важливу сексуальну потребу дорослих. Правда полягає в тому, що еротика не є забороненою; хоча деякі еротичні матеріали й використовуються деякими нападниками, їх також використовує багато цілком нормальних людей. Той факт, що у твоєму домі є еротична література, не означає, що твої батьки є збоченцями. Це не так.
Запам’ятай: не лише тобі подобається мати своє власне приватне життя. Твоїм батькам також. Вони не знають абсолютно всього про тебе, і ти не повинна знати усе про них. Вони є конкретними людьми із власними потребами та бажаннями, такими ж людьми, як ти. Звичайно, нелегко сприймати власних батьків як сексуальні об’єкти, а отже, особливо важко мати справу з такими їхніми речами, як журнали та відео «для дорослих». Однак ти повинна усвідомити, що вони вже є дорослими людьми і якщо вони не ображають одне одного або будь-яку іншу особу, ти повинна поважати їхнє приватне життя.
Якщо ти хочеш посваритися з батьками через їхні еротичні матеріали, спробуй зробити це. Але спершу спитай себе, що тебе найбільше бентежить у цій ситуації. Якщо зміст такої літератури, це нормально. Але переконайся, що еротика, яку ти знайшла, не викликала в тебе думку, що твої батьки є надмірно сексуально активними. Багато людей купують літературу «для дорослих», відеокасети та сексуальні аксесуари, але якщо вони не розкидують їх у помешканні або не виставляють їх напоказ, ти не маєш права звинувачувати їх у ненормальності. Поважай приватне життя твоїх батьків, і вони поважатимуть твоє.

«Я заздрю своєму брату або сестрі»
Заздрість є природньою, але дуже небезпечною річчю. Вона вбиває в нас упевненість у собі та змушує нас почуватися слабкими й нікому не потрібними. Часто ми вперше стикаємося з цією емоцією саме по відношенню до когось із братів чи сестер. Я пам’ятаю, як заздрила кожному зі своїх братів по черзі. Я заздрила одному, тому що він був дуже розумним та діставав усю похвалу від батьків. Я заздрила іншому, тому що батьки завжди заохочували його робити щось краще. Потрапивши в цю пастку, я була переконана, що я, напевно, ні на що не здатна, тому що мої батьки рідко помічали те, що робила саме я.
Лише через роки моя матуся зізналася мені, що вона ранішене говорила мені всього, тому що побоювалася, що я робитиму їй наперекір. Саме таким чином моя близька подруга завжди ненавиділа свою старшу сестру, тому що та була надзвичайно симпатичною. Замість того щоб поговорити зі своєю сестрою, моя подруга переконала себе, що вона сама якась ненормальна та потворна. Вона дозволила своїй заздрості знищити власну гідність на довгі роки. Результатом цього було те, що дві сестри ні коли не були близькими одна одній. Коли моя подруга поїхала вчитися до університету, вони з сестрою, зрештою, стали ближче, а іронія у всьому цьому така: одного разу її сестра визнала, що вона завжди заздрила моїй подрузі — власній сестрі! Вони тепер жартують про це, але дуже сумують про те, що витратили стільки років на свої заздрощі.
Відповіддю на почуття заздрості до братів чи сестер є визнання цього почуття. Ти ніколи не знаєш, що можеш отримати у відповідь, а чесне визнання своїх почуттів допоможе тобі розглянути їх під новим кутом зору. Запам’ятай: те, що ви — різні, не робить одного з вас кращим.

«Мої батьки, брат або сестра лупцюють мене»
Ніхто не має права бити або ображати тебе, ким би він не був. Якщо тебе часто лупцює брат чи сестра, ти повинна поговорити зі своїми батьками, щоб вони перешкодили цьому. Битися у відповідь часто ні до чого не приводить, отже не витрачай час на роздуми про свою помсту. Допомога дорослого — це найкраще рішення в такій ситуації. Якщо тебе ображають твої батьки, ти повинна звернутися за допомогою до будь-якої організації, яка надасть тобі безкоштовну допомогу або щось порадить. Намагайся пам’ятати, що ти не одинока в цій ситуації, що те, що відбувається з тобою, відбувається не з твоєї вини та те, що твої батьки не мають права ображати тебе ані фізично, ані морально. Будь- яка соціальна служба (її телефон ти зможеш знайти у телефонному довіднику) зможе стати тобі у пригоді в цій ситуації.

«Я завжди втікаю…»
Це нормально інколи ненавидіти своє життя. Завжди будуть такі дні, коли ти прокинешся та зненавидиш усе. Однак завжди тікати — це не рішення проблеми. Якщо ти належиш до тих, хто вважає, що життя в іншому місці, подалі від твоїх батьків буде кращим, то поміркуй про це ще раз! У кожного з нас є речі, які ми звинувачуємо в усіх бідах, які трапляються у нашому житті. Для деяких такою річчю є зовнішній вигляд, для інших — якась людина або місце. Тоді ми використовуємо такого «козла відпущення» та кажемо: «Якщо б мені тільки не довелося жити тут (жити з ними, мати цей ніс тощо), моє життя було б пречудовим».
Правда полягає в тому, що втеча від проблеми не вирішує проблему, тому що ми намагаємося втекти від самих себе. Куди би не поїхали, ми не зможемо втекти від проблеми. Якщо ти належиш до людей, які завжди тікають, або якщо ти лише обмірковуєш це, спробуй розказати про свою проблему комусь, кому ти довіряєш. Це допоможе тобі навчитися визнавати проблеми, що хвилюють тебе, ніж просто відштовхувати їх.
Тобі подобаються усі друзі твоїх батьків? Знаю, що це не так! Та більше того, не очікуйте, що їм повинні подобатися усі твої друзі. Якщо у твоїх батьків є реальні претензії щодо одного з твоїх друзів (подруг), ти маєш спитати себе, чи є в них реальні підстави для цього або вони просто несправедливі. Хтось із твоїх друзів, якщо в нього чи в неї є проблеми з поліцією або з пияцтвом, або з наркотиками, мабуть, не викличе особливої довіри у твоїх батьків. Однак якщо все, що говорять про твого друга чи подругу, є лише злісними плітками, захищай свою дружбу з ним чи з нею. Не кричи та не галасуй, а спокійно вкажи на те, що твої батьки повинні хоча б дати твоєму другові (подрузі) шанс. Якщо вони відмовлять тобі, тоді у тебе є вибір. Ти можеш зустрічатися зі своїм другом (подругою) десь за межами твого дому або продовжувати наполягати на своєму. Ти маєш право самостійно обирати собі друзів та самостійно вирішувати, гарні вони чи погані. Твої батьки не можуть захистити тебе від усього, деякі речі ти маєш зрозуміти та пережити самостійно.

«Чому вони у усьому намагаються мене захитати?»
МИ живемо у небезпечному світі, де кожного дня зникають люди, а в новинах ми чуємо про зґвалтування, вбивства та жорстокі хуліганські напади. Якщо подивитися на проблему з цієї точки зору, неважко собі уявити, чому багато з батьків приймають усе близько до серця та в усьому намагаються захистити своїх діточок. Це нормальна відповідь на жахи життя.
Однак й при цьому бувають різні нюанси. Якщо твої батьки занадто піклуються про тебе, переконайся, що ти сама не надаєш їм підстав для недовіри. Якщо ти не говориш правду про те, куди йдеш, запізнюєшся додому на дві години та вештаєшся з відомими хуліганами, — це все навряд чи допоможе тобі довести їм, що тобі можна довіряти, що ти можеш самостійно піклуватися про себе.
Якщо ти гніваєшся на своїх батьків за те, що вони не пускають тебе пізно гуляти, то поговори про це з ними. Спробуй досягти компромісу, наприклад, пообіцяй, що приходитимеш о дев’ятій вечора в будні дні, якщо вони дозволять тобі у вихідні приходити додому пізніше. На противагу тому, що ти про них думаєш, твої батьки цікавляться всім лише через те, що хвилюються про твоє життя. Вони роблять це, тому що хвилюються та хочуть переконатися, що ти у безпеці. Замість того щоб перетворювати кожне запитання на тортури, запам ятай: чим швидше ти даси відповідь на запитання батьків, тим швидше ти будеш вільною.

«Мої батьки бентежать мене»
У підлітковому віці найгірше мати батьків, які тебе бентежать. Але дивна річ: усі інші батьки, здається, завжди «у порядку». Насправді кожного можуть збентежити власні батьки. Я знаю людей, які розповідають, що йдуть на п’ять кроків попереду своїх батьків, щоб ніхто не здогадався, що вони члени однієї родини. Або «упасти — не встати», коли твої батьки з’являються на День відкритих дверей у твоїй школі одягнуті у чудернацькі речі. Я пам’ятаю одну свою подругу, в якої була дуже ефектна матуся, але моя подруга ненавиділа навіть думку про те, що її мати «нормальна», як й інші мами. Тим часом ми усі просто вмирали від заздрощів, така її матуся була модна!
Правда полягає в тому, що навіть якщо тобі нічого не подобається в твоїх батьках, ти нічого не можеш із цим зробити. Вони твої, якими 6 вони не були. Отже навчись миритися з рисами, які тебе бентежать, тому що батькам теж треба миритися з твоїми.

Оди з моїх батьків не хоче мене визнавати
Усіх нас виховували таким чином, щоб ми вірили, що наші батьки повинні любити нас та завжди хотіти спілкуватися з нами, але, на жаль, деякі дорослі просто не здатні на це. З якихось емоційних, фінансових чи інших життєвих обставин не у кожного з нас є двоє батьків, які б любили та піклувалися про нас. Треба усвідомити важливу річ: поведінка твоїх батьків ні в якому випадку не відбивається на тобі. Отже, чим виправдовувати їх, треба збагнути, що їхня поведінка є лише їхньою проблемою та їхньою слабкістю. Саме таким чином, як ти не можеш змусити когось кохати тебе, ти не можеш змусити когось бути відповідальним за щось, якщо ця особа є абсолютно безвідповідальною.
Не витрачай часу на подібні думки: «Якщо 6 я була кращою, вони всі завжди були б поруч». На жаль, деякі люди, що мають дітей, не можуть впоратися з такою відповідальністю. Кожен четвертий шлюб закінчується розлученням, отже шанс залишитися з одним із батьків є досить ймовірним. Якщо тебе бентежить, що один з батьків не любить тебе, спробуй поговорити про це з тим із батьків, із яким ти найбільш близька. Він (вона) запевнить тебе, що безвідповідальний батько або безвідповідальна мати не є твоєю провиною.

«Мої тато (мама) каже,то він (вона) гомосексуаліст (ка)»
КОЛИ більшість батьків-гомосексуалістів «виходять назовні», вони й не очікують, що ти будеш аплодувати їхньому рішенню, отже тобі залишається поводитися так, ніби нічого не відбулося. Більшість батьків добре обміркувала усі твої хвилювання та побоювання. Це важке рішення — в усьому зізнатися, але це краще, ніж жити у брехні. Уяви собі: роками приховувати своє справжнє «я» та ніколи не мати можливості зізнатися комусь про те, що ти насправді відчуваєш.
Але запам’ятай: твої батьки більше не є відображенням тебе, а ти не є їх відображення. Якщо люди не будуть любити тебе тільки за те, що один з твоїх батьків — гомосексуаліст, це їхня проблема, не твоя. Ненависть до одного з батьків, що є гомосексуалістом, подібна до намагання відрізати собі носа лише для того, щоб зробити зле своєму обличчю. Врешті-решт, це та сама людина, якою вона була до того, як в усьому зізналася, і вона завжди буде такою, незважаючи на свої сексуальні смаки.

«Мої батьки расисти»
Якщо твої батьки завжди були расистами й досі залишаються такими, напевно, ти майже нічого не можеш зробити для того, щоб це змінити. Дуже важко прийти до спільної мови з такими людьми — залиш навіть спроби переконати їх у протилежному, тому що у їхніх переконаннях немає жодного сенсу. Треба залишатися вірним собі. Ти сама знаєш, що вірно, а що ні, а жити треба згідно з власними уявленнями.

«Мої батьки розлучаються»
Розлучатися доводиться інколи з багатьох причин, інколи взагалі без жодної причини. Запам’ятай: твої батьки назавжди залишаться твоїми татом та мамою, незалежно від того, вирішать вони жити разом чи ні. Якщо вони все ж таки вирішать розлучитися, це буде важко, але ти побачиш, що вони, здається, навіть стали кращими, тому що не ображають одне одного без кінця. Змушувати батьків залишатися разом, коли вони вочевидь не хочуть цього, буде несправедливим по відношенню до всіх, включаючи тебе. Ти заслуговуєш на те, щоб рости у родині, де люди не воюють одне з одним, а твої батьки також заслуговують на те, щоб бути щасливими. Поговори з ними та скажи, як сильно тебе лякає та хвилює їхнє розлучення. Дозволь своїм батькам запевнити тебе, що те, що вони більше не кохають одне одного, зовсім не означає, що вони більше не люблять тебе.

Кохання
Що таке кохання? Що насправді стоїть за цим складним почуттям, про яке кожна з нас думає щодня? Невже це лише червоні троянди, подарунки та солодкі пісеньки? Або щось зовсім інше? Кохання насправді означає для кожного з нас щось своє. На жаль, нам постійно показують, яким повинне бути кохання, у фільмах, по телевізору та у популярних піснях. Та через все це замилювання очей більшість з нас чекає не дочекається, як би скоріше кинутися у чиїсь обійми, незважаючи на те, підходить нам ця людина чи ні. Нас часто змушують повірити, що, якщо ми не закохані або ні з ким не зустрічаємося, з нами щось не в порядку. Якби наявність хлопця робила нас кращими або більш привабливими! В ідеалі для того, щоб покохати, необхідно бути чутливими, але, на жаль, сильний тиск зовні інколи змушує нас сконцентруватися та налаштуватися на когось, хто не зробить нас щасливими. Немає жодної іншої причини зустрічатися з ким-небудь, окрім щирого кохання або приязні. Та запам’ятай: коли ти з кимось зустрічаєшся, але відчуваєш, що цей хлопець не зовсім тобі підходить, ти можеш у будь-який момент розірвати ваші стосунки. Якщо я ще не переконала тебе у причинах, з яких не варто мати хлопця, прочитай наступне.

Причини, з яких не варто зустрічатися з хлопцем:
1. Усі твої подруги мають хлопців.
2. Побачення з хлопцем є приводом якось проводити вечори та вихідні.
2 А Нзйк «Енциклопедія для дівчаток»
3. Ти хочеш позбутися цнотливості.
4. Наявність хлопця зробить тебе більш привабливою.
5. Наявність хлопця дасть тобі привід похвастатися.
Як говорить стара мудрість, необхідно перецілувати дуже багато жаб, доки не натрапиш на принца. Отже не хвилюйся, якщо тобі зразу не вдасться знайти своє кохання, знайти хлопця, який би тебе влаштовував, з першого разу. Це, мабуть, і є сутність стосунків: розумієш, хто ти та як жити у злагоді із собою. Часто найболючіші та найбрудніші стосунки розкривають нас найкраще. Отже, якщо твоє серце розбите або ти все ще не пізнала кохання, — не здавайся! Кохання, зрештою, приходить до всіх (шукаєш ти його чи ні!), отже не витрачай часу на хвилювання про це.