Глисти у дітей і дорослих

371344

 

Вступ

 

Глисти часто зустрічаються у дітей, які люблять пробувати на смак різні предмети. Предмети рідко бувають повністю чистими, а це означає, що на них можуть знаходитися паразити. Коли дитина кладе іграшку або інший предмет собі в рот, він ризикує перенести частину паразитів в свій організм. Це є частою причиною виникнення глистів.

 

Але глисти з’являються не тільки у дітей, хоча вони страждають від них набагато частіше, ніж дорослі. Дорослі також можуть досить легко заразитися глистами, бо глисти можуть потрапити в організм відразу через кілька шляхів.

 

Це захворювання не є складним в лікуванні, проте не слід пускати цю хворобу на самоплив. Якщо не боротися з глистами, то вони тривалий час будуть жити в організмі, доставляючи хворому різні незручності.

 

Причини зараження

 

Існує кілька способів запросити паразитів в організм.

 

Якщо часто пити сиру воду, можна легко підхопити заразу. Тому вкрай важливо завжди кип’ятити воду перед тим, як пити її. У сирій воді часто живуть різні інфекції. Гаряча вода їх ефективно знищує. Особливо це стосується води з-під крана. Ні в якому разі її не можна пити, якщо ви не хочете потім лікувати різні болячки. Рекомендується спочатку фільтрувати воду, а потім її кип’ятити. Так ви зможете звести ризик зараження глистами до мінімуму.

 

Люди, які проводять багато часу на городах, особливо схильні до ризику зараження глистами. Постійно копаючись в землі, ви бруднити руки. На долонях залишається дуже багато бруду, який необхідно змивати відразу після того, як ви закінчили всі справи. Слід ретельно вичищати бруд з-під нігтів. Якщо у вас є звичка гризти нігті, то від неї рекомендується позбутися якнайшвидше, бо під нігтями залишається найбільше різного бруду. Періодично гризучи нігті, є ризик підхопити малоприємну інфекцію.

 

На жаль, можна з легкістю заразитися глистами від іншої людини, що є їх носієм. Якщо хвора людина не стежить за особистою гігієною, то вона, безсумнівно, стане переносником глистів. Пацієнту необхідно в період хвороби ретельно стежити за чистотою тіла, інакше можливе виникнення повторного зараження глистами.

 

На щастя, глисти не можуть розмножуватися в організмі, інакше цю хворобу було б набагато важче лікувати. Але вони можуть залишати велику кількість яєць поза організмом, з яких згодом з’являються нові паразити. Тому тісні контакти з хворою людиною можуть обернутися зараженням.

 

Укуси комах також можуть привести до виникнення глистів. Наприклад, комарі іноді є переносниками різних інфекцій. Місця укусів рекомендується змочувати чимось дезінфікуючим, щоб можна було уникнути можливих ускладнень.

 

Ознаки наявності глистів

 

Ознак виникнення недуги досить багато, але є кілька основних, що зустрічаються найбільш часто. Однак слід пам’ятати, що навіть наявність ознак не завжди означає, що у вас завелися глисти. Цілком можливо, що у вас відбуваються порушення в організмі, ніяк не пов’язані з наявністю паразитів. Якщо ви підозрюєте, що у вас з’явилися глисти, то рекомендується пройти профілактичні процедури в найближчій поліклініці. Спеціальні процедури виявлять наявність або відсутність глистів.

 

Ознаки наявності глистів бувають наступними:

 

  • Проблеми з кишечником. У людини, що страждає від глистів, почнуть виникати випадки проносу або запору. Пронос викликаний спеціальними речовинами, які виділяють глисти. А запор може статися тільки в тому випадку, коли розмір глистів стає занадто великим. Паразити не дають кишечнику працювати в нормальному режимі, через що трапляються запори;
  • Порушення нервової системи. Нерідкі випадки виникнення головного болю, а також нападів нудоти. У запущених ситуаціях самопочуття дуже різко падає. Через постійні головні болі підвищується дратівливість. Все це негативно впливає на нервову систему;
  • Поява алергічних реакцій. У хворого глистами часто можна зустріти проблеми зі шкірою. Різні висипання можуть вражати деяку частину тіла. Зазвичай висипання з’являються на обличчі, але можуть з’являтися і на плечах, і на спині;
  • Знижений імунітет. Тривале перебування глистів істотно знижує захисні функції організму. Мала кількість глистів не може вплинути на роботу організму, але велика кількість призводить до частих захворювань. Людина стає вразливішим до різних інфекцій. Взимку стає набагато легше підхопити якусь заразу;
  • Постійне відчуття слабкості. Швидка втомлюваність – ознака наявності глистів. Якщо ви ніяк не можете виспатися, вас мучить безсоння, все валиться з рук, то це може означати, що у вас завелися глисти.

 

Лікування глистів

 

Проти кожного виду глистів існують унікальні ліки. Не варто самостійно приймати ліки. Найкраще звернутися за допомогою до лікаря, щоб не нашкодити здоров’ю. Кваліфікований лікар досконально огляне вас, з’ясує, якого виду глисти розташовуються в вашому організмі, а після всіх проведених процедур випише всі необхідні препарати. Самолікування може призвести до сумних наслідків, так як деякі препарати є токсичними.

 

Народні методи зводяться до того, що проти глистів можна ефективно боротися, щодня вживаючи гарбузове насіння. Вони сприятливо впливають на організм, а також допомагають усувати симптоми захворювання.