Тяжкість і біль в ногах: про що це може говорити

1

 

Ви, напевно, не раз помічали, що після довгого стояння або ходьби без можливості зробити хоча б невелику перерву на «посидіти» або «прилягти», до ніг наче прив’язали свинцеві підкови. І більше втомлюєшся, піднімаючись по сходах, і швидкість пересування в звичайній горизонтальній площині вже не та … Чому так буває, про що це може сигналізувати?

 

Тяжкість в ногах: основні причини

 

Варикозне розширення вен, яке полягає в порушенні відтоку венозної крові і внаслідок цього підвищення тиску в судинах. Звідси з’являється відчуття тяжкості, і зазвичай кажуть, що ноги наче налилися свинцем. Чи чули такий вислів?

 

Ці симптоми є сигналом про необхідність звернутися до лікаря – флеболога або судинного хірурга. Найімовірніше, після огляду він призначить вам УЗД судин нижніх кінцівок для визначення їх стану, коагулограму і тільки потім призначить лікування. Це може бути спеціальна гімнастика, антикоагулянти, компресійний трикотаж, певні фізіотерапевтичні процедури і, безумовно, дієта.

 

Тромбофлебіт також заподіює масу неприємних відчуттів. Це захворювання, при якому в просвіті вени з’являється тромб (згусток крові, що прикріп до стінок посудини). Нерідко при тромбофлебіті пацієнт відчуває неприємні болі пульсуючого характеру в області литкових м’язів. Ноги набрякають, з’являються почервоніння і навіть синці. Вени стають щільними і болючими. Нерідко при загостренні підвищується температура тіла.

Небезпека захворювання полягає в ризику відриву тромбу, що загрожує летальним результатом. Тому якомога швидше при появі описаних симптомів потрібно звернутися до судинного хірурга і отримати адекватне лікування.

2

Чому можуть боліти ноги

 

Якщо виключити захворювання ревматичного характеру і артрози, то вельми поширеною причиною болів в ногах є запалення сідничного нерва. Неприємність ситуації в тому, що больові відчуття як би розтікаються по всій нозі, починаючи від низу спини і до самої п’яти. Відчуття, які при цьому відчуває хворий самі «яскраві» і різноманітні – від банального печіння до похолодання і оніміння.

 

При неправильному підході до лікування або ігноруванні симптомів можна повністю втратити чутливість ніг, або прийти до гострого, буквально згинаючого навпіл болю.

В даному випадку не можна займатися самолікуванням. При описаних відчуттях слід якомога швидше звернутися до невролога, який призначить серйозні обстеження (МРТ, КТ, рентген та ін.) І тільки за їх результатами необхідне лікування.

 

Сильні болі в області литкових м’язів і судоми можуть свідчити про витончення кісткової тканини або остеопороз. Ці симптоми, навіть якщо вони з’явилися вперше, повинні насторожити вас і послужити приводом для якнайшвидшого звернення до лікаря.

1264

Болі, важкість у ногах, нічні судоми, набряки, оніміння і поколювання при сухій шкірі гомілки, що лущиться – симптоматика, характерна для хворих на цукровий діабет. Рішенням цих проблем вам потрібно зайнятися зі своїм ендокринологом.

 

Можливо, ви не повірите, але «свинцеві» ноги – відчуття добре знайоме людям з банальною (а може і зовсім не банальною) плоскостопістю, на яку ви й уваги не звертали, беручи до уваги це суттєвою причиною для занепокоєння. До речі, дарма. Ви напевно зможете досягти відчуття набагато більшого комфорту, купивши спеціальне ортопедичне взуття або устілки і, звичайно ж, знайшовши в своєму щільному розкладі хоча б 15 хвилин для лікувально-профілактичних вправ.

Легкої вам ходи!