УСІ РОЗМІРИ ГРУДЕЙ Є НОРМОЮ

РОЗМІРИ ГРУДЕЙ
Навіть якщо ти думаєш, що твій бюст є ненормально великим або жалюгідно малим, у дев’яти випадках із десяти він найкраще пасуватиме до твого типу тіла. Якщо я все ще не переконала тебе, ось деякі з найпоширеніших «бід», пов’язаних із грудьми.

«Мої груди занадто великі»

Питання в тому, наскільки велике оте ВЕЛИКЕ? Для деяких дівчат великим є розмір «В» бюстгальтера, а для інших великим розміром є «0» або навіть «Б». Правда в тому, що не існує «нормального» розміру грудей. Звичайно, це важко, якщо всі дівчата у твоєму класі мають маленькі груди, а ти — ні. Або якщо хлопці з твого класу глузують з тебе. Але зрозумій: більшість дівчат у твоєму класі просто заздрять тобі, а більшість хлопців, здається, ще не доросли до сприйняття того, що тіла змінюються.
Розмір грудей є частково генетично обумовленим. Якщо у твоєї мами не такі великі груди, то, можливо, твоя бабуся або тітка передала свій розмір тобі у спадок. Треба також пам’ятати, що бюст росте до 16—17 років. Саме у цьому віці закінчується процес формування грудей. Вага твого тіла також впливає на розмір бюста. Однак проста втрата ваги не означатиме автоматичного зменшення розміру грудей. Деякі дівчата визнають, що розмір їхніх грудей зменшився після того, як вони схудли, але у деяких груди з досить невеличких перетворилися на пишні. Перевір, чи підходить тобі бюстгальтер, який ти носиш. Якщо ти взагалі не носиш бюстгальтер або намагаєшся одягти замалий для тебе, ти будеш виглядати та почуватися жахливо. Якщо не підтримувати груди правильно, вони швидко обвиснуть. Навідайся до будь-якої великої крамниці та отримай консультацію досвідченого продавця нижньої білизни. Це здається тобі занадто безсоромним? Це не так. По-перше, ти зайдеш в окрему кабінку для переодягання, де жінка-консультант визначить розмір твого бюста. Не соромся роздягнутися перед консультантом: вона бачить чи не сотню різних бюстів на день та, звичайно, в неї самої є груди. Вона так швидко зробить всі необхідні вимірювання, що ти ледве встигнеш щось збагнути.

Немає точно встановленого віку, коли твої груди почнуть рости. У деяких дівчат цей процес розпочинається у 10 років, а у деяких — у 16. У більшості дівчат це відбувається разом із появою менструального циклу, приблизно у 13 років. Спочатку ти можеш нічого не помічати, окрім невеличкого набряку та чудернацького болю.

Ніякі пристрої або спеціальні косметичні засоби не здатні збільшити розмір грудей, тому не кидай грошей на вітер. Запам’ятай: груди складаються з жиру та грудних залоз, а не м’язів, отже будь- які фізичні вправи впливатимуть лише на м’язи під грудями. Маленький бюст зовсім не означає, що ти не сексуальна. У багатьох моделей бюст досить малий, але більшість із них класно виглядає. Міф про те, що чоловікам подобаються лише дівчата з пишним бюстом, є дурницею. В будь-якому випадку не варто зустрічатися з чоловіком, який оцінює жінку лише за розміром її бюста.
Незважаючи на те що думають про це люди, груди не бувають однакового розміру. Кожна з них трохи відрізняється від іншої, так само, як одне око відрізняється від другого за формою та розміром. Парні частини тіла не є в усьому подібними. Якщо ти не віриш мені, подивись у люстерко на своє обличчя. Очі є парними органами, але у більшості людей одне око менше за друге. Інколи на стадії зростання грудей одна з них може бути більшою за іншу, але зрештою менша наздожене більшу та вони матимуть один розмір (хоча, може, й не точнісінько той самий). А тепер намагайся носити такий бюстгальтер, який спеціально пристосований до грудей, які ще ростуть. Він називається «бюстгальтер для підлітків».
Плоскі СОСКИ — це такі соски, які скоріше дивляться всередину, аніж назовні. Вони бувають як у чоловіків, так і в жінок. Це
трапляється тому, що тканини всередині грудей тягнуть соски донизу. Це досить поширене явище, тому про це не варто хвилюватися. Коли твої груди сформуються або коли ти завагітнієш, соски «виглянуть назовні» природним шляхом. Але якщо ти сильно хвилюєшся про свої плоскі соски, тобі варто звернутися до ліка- ря-гінеколога, який розповість, як за ними доглядати, та перевірить їх на відсутність інфекції.

«У мене в грудях бувають затвердіння»

Груди із затвердінням є нормальним явищем під час статевого дозрівання. Важливо зрозуміти, що деякі груди від природи мають більше «бугорків». «Бугорок» або затвердіння автоматично не означає рак. Насправді випадки раку грудей у віці до ЗО років є досить рідкісним явищем. Однак тобі треба бути насторожі та навчитися регулярно (хоча б раз на місяць) перевіряти свої груди. Це треба робити після закінчення місячних або, якщо у тебе ще не встановився менструальний цикл, в один й той самий день кожного місяця. Перевіряючи свої груди, необхідно розслабитися та пам’ятати, що ти шукаєш щось не характерне для тебе. Отже, спершу треба гарно роздивитися розмір та форму своїх грудей та сосків, запам’ятати, які вони на дотик. (Вони можуть здаватися набряклими, особливо перед місячними, і в цьому немає нічого поганого.) Кожного разу треба намагатися зіставити свої відчуття з попередніми. Якщо ти помітила щось схоже на затвердіння, або бугорок, або на якийсь набряк, звернися до лікаря за консультацією. Передусім пам’ятай, що більшість затвердінь у грудях ще не означають, що в тебе рак. Процедура їхнього визначення є профілактичною. Однак якщо якесь затвердіння зростає або болить, треба негайно звернутися до лікаря.