Як часто потрібно перевіряти зір

gl-11

Для збереження здоров’я очей і гостроти зору важлива не тільки профілактика захворювань, але і періодична перевірка в спеціалізованих закладах. Ні в якому разі не можна відкладати і відсувати похід в оптику або медичний заклад, так як при розвитку патологічного процесу може наступити критичний момент, після якого відновити чіткість картинки навколишнього світу вже не вдасться. Такі зміни характерні для різного виду глаукоми, що супроводжуються пошкодженням зорового нерву, і прогресії астигматизму.

 

До кого звернутися для проходження високоточної діагностики

При зверненні в салон оптики Вас зустріне кваліфікований офтальмолог, який вислухає скарги, відновить історію розвитку захворювання і проведе спеціалізований огляд. В ході обстеження:

 

 • визначається провідний очей;
 • виявляється приховане косоокість;
 • уточнюється наявність або відсутність парезу (порушення тонусу і сили) очних м’язів;
 • встановлюються діагнози астигматизму, короткозорості та далекозорості на авторефрактометрія і фороптера;
 • здійснюється детальне дослідження за допомогою біомікроскопичного методів.
 • проводиться тестування на наявність порушення провадження і виділення слізної рідини.

При підозрі на порушення регуляції харчування і тиску в оці або відшаровування сітківки пацієнт буде направлений до більш вузьким фахівцям.

2-6

Що визначає частоту перевірки зору у дорослих

 

Людям, які не перебувають в групах ризику, слід проходити медогляд у офтальмолога 1 раз в 2-3 року. Для громадян, які мають спадкову схильність до захворювань очей, професійна діяльність яких пов’язана з підвищеним навантаженням на органи зору, частота перевірок повинна бути збільшена. Крім того, позапланові обстеження важливі при болях і різях в очах, почервоніння, підвищене сльозовиділення, розширенні судин, появі підвищеної стомлюваності і почуття здавлювання, озивається головним болем.

 

Працівникам, які постійно працюють на комп’ютері, рідко відволікаються на фізичну діяльність і ведуть малорухливий сидячий спосіб життя, рекомендовано відвідування фахівця не рідше 1 разу на рік. До таких професій належать:

 

 • Водії, яким доводиться працювати практично нерухомо і концентруватися на дорозі в будь-який час доби. Найбільше навантаження створює зимова траса через одноманітності ландшафту і підвищеної відбиваності світла від снігу і льоду.
 • Офісні працівники, які проводять більшу частину часу перед монітором комп’ютера або планшета.
 • Викладачі, особливо ті, що обробляють великі обсяги інформації віддалено.
 • Електрозварники, що постійно піддають зір підвищеному ризику.
 • Будівельники і ремонтники, що працюють з токсичними і дратівливими очі сумішами.

Занести в свій розклад щорічне відвідування лікаря-офтальмолога потрібно всім, у кого зір вже знижено, і вони користуються окулярами або контактними лінзами. У таких випадках важливо усунення ризику інфекцій і розвитку спазмів м’язів. Додатково існують вікові рекомендації для громадян старше 65 років. Їм потрібно відвідувати офтальмологічний кабінет не рідше разу на 1,5 року. Для більш молодих важлива така ж частота відвідувань при алкогольної або нікотинової залежності і наявності хвороб серцево-судинної, тому що в цих випадках різко зростає ризик пошкодження стінок судин і порушення харчування чутливих клітин.

 

Коли потрібно перевіряти зір дітям

3-7

Дитячий організм знаходиться на етапі формування і пристосування сенсорних систем і особливо вразливий для появи порушень. У різні періоди його підстерігають різні хвороби. Тому для дітей і підлітків частота перевірки зору безпосередньо залежить від віку:

 

 • Від народження і до 3 років важливо проходити огляд щороку.
 • 4-6-річних потрібно приводити до лікаря двічі за навчальний рік. При знайомстві з книгами і систематичним навчанням найбільш часто виявляються приховані патології зору.
 • З 7 – до 18 років важливі щорічні перевірки.

Частоту відвідувань рекомендується подвоїти при наявності хронічних захворювань у дитини або хвороб очей, що передаються у спадок, у одного або обох батьків.