Як старіти красиво

sheron-stoun-kak-staret-krasivo-1036-11812

Старості жінки часто бояться більше, ніж інших життєвих негараздів. А пам’ятаєте пісню з кінофільму «Службовий роман» – «Осінь життя, як і осінь року, треба, не сумуючи, благословити»?

Для мене осінь – це період у житті, коли молодість вже пройшла, але час не зупиняється, світ як і раніше барвистий і відкритий для всіх. На зміну швидким ритмам і необдуманим рішенням приходять мудрість і спокій.

Три віку

Що таке вік? Вчені стверджують. що він складається з трьох типів: хронологічний, або дата народження, біологічний, або стан здоров’я, і психологічний – той, який у нас в душі.

З хронологічним все зрозуміло: від нас не залежить, з паспорта його не викреслиш і молодше не станеш. А ось на біологічний і психологічний вік вплинути ми можемо. Дізнатися свій біологічний вік можна в будь-якому діагностичному центрі, який займається проблемами віку і омолодження. Критеріїв, за якими вас будуть судити, багато: тиск крові, щільність кісткової тканини, рівень обміну речовин, кількість зморшок, рівень статевих гормонів – всього не перелічити. Отриману інформацію можна використовувати в свою користь і допомогти організму. Здорове харчування, свіже повітря, фізичне навантаження, регулярний огляд у фахівців – ці правила всім знайомі. Саме їх дотримуються всі довгожителі

Біологічний вік тісно пов’язаний з психологічним. Згадайте, вам, напевно, зустрічалися люди, які виглядають молодше своїх років. Так вони і не відчувають себе на свій вік. Це відчуття молодості визначається ставленням до життя і до самого процесу старіння. Якщо цінувати кожен період свого життя, вважаючи, що з віком людина стає краще в усіх відношеннях (духовно, соціально, психологічно, емоційно), то ваш психологічний стан позначиться на фізичному стані і, звичайно ж, в кращу сторону.

Золоті правила

Тому, щоб старіти красиво, давайте дотримуватися простих правил

Зрозумійте, що кожний вік гарний по-своєму. Знайдіть переваги цього часу. Перше, що приходить на розум – це те, що на пенсії з’являється багато вільного часу, який можна використати на свою користь: багато гуляти, подорожувати, спілкуватися зі знайомими і друзями, читати книги.

Не забувайте про користь фізичної активності, збалансоване харчування, багате вітамінами і мінералами. Приймайте і аптечні вітамінні препарати.

Постійно змушуйте свій мозок працювати. Якщо йому не давати навантаження, то він просто починає втрачати здатність виконувати свою функцію і атрофується Тому освоюйте комп’ютер, почніть вивчати іноземну мову, займіться кімнатними рослинами, дачею – та чим завгодно, лише б це було цікаво і приносило задоволення.

Практикуйте позитивну психологію, вчіться бути спокійною, веселою і оптимістичною людиною. Всі довгожителі володіють цими якостями, вони просто не знають, що це таке – опустити руки або дозволити хвороби перемогти себе.

Навчіться розслаблятися, освойте правильне дихання і не забувайте про сон. Відпочивайте у сні і вдень і вночі.

Запам’ятайте одну хитрість природи, на якій влаштований весь наш світ: все в житті компенсується. Якщо ви щось втратили, значить, скоро знайдете щось інше. У нашому питанні це виглядає так: в організмі людини поряд зі старінням діє процес, який компенсує результати старіння. Наприклад, з віком з’являється життєвий досвід, який дозволяє робити менше помилок і допомагати підростаючому поколінню вже не фізично, а духовно своєю мудрістю і слушними порадами.

Якщо важко відразу слідувати всім правилам, то почніть з малого – одного-двох, поступово додаючи нові пункти. Попрацюйте над собою, і ви зможете вплинути на свій психологічний, а значить, і біологічний вік. І не поспішайте, життя ще тільки починається!