Як вибрати «свого» гінеколога

9cb464f22fa1fdeb2fcfa99c0239805e

Визначити, що з себе представляє лікар — класного професіонала або повну посередність, — непросто, потрібні чіткі критерії. Ми попросили кандидата медичних наук перерахувати ознаки хорошого гінеколога. Отже, вашому лікарю варто зберігати вірність, якщо він:

ВМІЄ СЛУХАТИ

Візит до гінеколога завжди повинен починатися з розмови. Хороший лікар вислухає всі ваші скарги, перш ніж приступити до огляду, при необхідності ставити навідні питання і дасть час зосередитися. Не всякий може з порога викласти те, що його турбує, особливо в такій інтимній сфері, і вже тим більше безглуздо і непрофесійно чекати чіткого викладу проблем від напівголої пацієнтки в кріслі.

НЕ РОБИТЬ БОЛЯЧЕ

Розміщення гінекологічного дзеркала або кольпоскопія можуть доставити певний дискомфорт, однак досвідчений лікар проведе ці маніпуляції акуратно і делікатно, не завдасть вам болю. Добре, якщо доктор коментує свої дії — бере він мазок або дивиться шийку матки, оскільки багатьох нервує саме неможливість бачити, що конкретно робить медик під час огляду.

ВРАХОВУЄ ПОПЕРЕДНІЙ ДОСВІД

Формуючи власне уявлення про стан вашого здоров’я, лікар обов’язково поцікавиться, як і де ви лікувалися раніше, якими препаратами і як довго, зверне увагу на результати досліджень, якщо ви принесли їх з собою. Якщо, толком про вас нічого не дізнавшись, доктор призначає відразу багато аналізів «на всяк випадок», це поганий знак. Або він недостатньо компетентний і не цілком розуміє, що саме у зв’язку з вашими скаргами потрібно перевірити, чи таким способом хоче збільшити вартість прийому.
Хороший гінеколог зацікавлений у встановленні довірчих відносин не менше, ніж ви.

ЦІКАВИТЬСЯ ВАШИМ ЗДОРОВ’ЯМ В ЦІЛОМУ, А НЕ ТІЛЬКИ ЦИКЛОМ

Якщо у вас є медичні проблеми, що безпосередньо не пов’язані з гінекологією, лікар повинен про це знати. Компетентний фахівець обов’язково запитає про ліки, які ви приймаєте, про ваші шкідливі звички, хронічні захворювання. Не варто довіряти лікареві, який без уточнюючих питань і мінімального обстеження (УЗД органів малого тазу, аналіз крові на біохімію і мамограма) призначає гормональні контрацептиви.

ВАША ЧЕРГА

Якщо у вас постійний партнер і вас нічого не турбує, на прийом до гінеколога досить приходити раз на рік до сорока років і раз в півроку після сорока. Тим, хто пройшов лікування якого-небудь гінекологічного захворювання, рекомендується динамічне спостереження раз у три місяці, а після повного одужання — раз у півроку. Поза плану відвідати гінеколога потрібно, коли змінився статевий партнер або планується вагітність. У випадку якщо з’явилися болі, тривожні симптоми або дискомфорт, до лікаря треба звертатися негайно.

СТАНДАРТНІ АНАЛІЗИ ПРИ ВІЗИТІ З ПРОФІЛАКТИЧНОЮ МЕТОЮ:

Мазок на флору.
УЗД органів малого тазу
Мазок на онкоцитологію.
Обстеження шийки матки (кольпоскопія).